Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy remake'u gry Resident Evil 2 nie zapomnieli o słynnej literówce z pierwowzoru

0
0
Dla Leona Kennedy'ego poniedziałek oznaczał nowy etap w karierze stróża prawa. 28 września 1998 roku młody policjant zmierzał do Raccoon City, aby rozpocząć służbę na jednym z tamtejszych komisariatów. Pech chciał, że tego właśnie dnia w mieście wybuchła epidemia tajemniczego wirusa i niemal wszyscy mieszkańcy miasta zostali przemienieni w żądne krwi zombie. Trupia zaraza nie ominęła również wspomnianego posterunku, do którego zmierzał Leon. O ciepłym przywitaniu przez funkcjonariuszy nasz bohater mógł co najwyżej pomarzyć, bo większość jego nowych kolegów była już po drugiej stronie.


Dopiero na miejscu Leon dowiedział się, że pracownicy komisariatu szykowali dla niego małą niespodziankę. Na biurku, które zostało przydzielone bohaterowi, znalazła się mała niebieska zawieszka z napisem "Wellcome Leon". Rażący błąd w tym pierwszym słowie to literówka, którą nieumyślnie popełnił grafik odpowiedzialny za przygotowanie lokacji. Choć wtopa musiała zostać zauważona przez inne osoby, deweloperzy nigdy nie dokonali jej korekty. Literówka została więc uwzględniona we wszystkich edycjach gry, łącznie z tą pierwszą, która ukazała się w Stanach Zjednoczonych 21 stycznia 1998 roku.


Wydawało się, że przy okazji planowanego od kilku lat remake'u gry Resident Evil 2, jego autorzy poprawią wspomniany błąd. Tak się poniekąd stało, choć deweloperzy i tak nie zapomnieli o zabawnej pomyłce z pierwowzoru. Kiedy odwiedzimy tę samą lokację w wydanej kilka dni temu grze, to zauważymy pod sufitem poprawnie wykonany napis "Welcome Leon". Na stojącym pod nim biurku znajdziemy jednak plakietkę z literą "L", która w domyśle odpadła od zamieszczonej wyżej dekoracji. Najwyraźniej twórcy doszli do wniosku, że słynna literówka jest na tyle mocno związana z oryginalną grą, że nawiązania do niej po prostu nie może zabraknąć w remake'u. Podzielamy ten pogląd i cieszymy się, że ktoś pomyślał o takim szczególe.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images