Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Akcja gry Red Dead Online rozgrywa się przed fabułą Red Dead Redemption 2

0
0
W porównaniu z kampanią w Red Dead Redemption 2, zaimplementowany w tym produkcie tryb sieciowy nie koncentruje się zbyt mocno na fabule. Owszem, autorzy przygotowali szereg prostych misji, które serwują nam coś na kształt spinającej wszystko opowieści, ale w Red Dead Online jest ona zdecydowanie na drugim planie i wyraźnie przegrywa z radosną rozwałką. Deweloperzy z firmy Rockstar Games dokonali jednak dość znaczącej zmiany, nad którą pochylimy się w niniejszym tekście. Rzecz dotyczy roku, w którym osadzona została akcja gry.


Choć Red Dead Online nigdzie nie mówi tego wprost, wydarzenia, których jesteśmy świadkiem w trybie sieciowym, dzieją się przed rozpoczęciem fabuły gry RDR 2, a więc przed rokiem 1899. Dowody na potwierdzenie tej tezy dostarczają nam zarówno spotykani bohaterowie niezależni, jak i sam świat. Świetnym przykładem jest Bonnie MacFarlane, czyli przyjaciółka Johna Marstona z pierwszej odsłony cyklu. W "dwójce" nie uświadczymy jej w ogóle, za to w Red Dead Online zleca nam ona misje. Co ważne, w cutscenkach tłumaczy nam również, że zamierza uciec z rancza przed epidemią cholery i to jest właśnie jej powód absencji w RDR 2. Zaraza pustoszy w epilogu podstawki znajdujące się nieopodal miasteczko Armadillo. W trybie online lokacja ta jest zdewastowana, ale próżno szukać tam licznych ostrzeżeń przed plagą.

W podobny sposób autorzy wykorzystali inne postaci, które w fabule "dwójki" pełniły jedynie role epizodyczne. Joe - jeden z bandziorów, który trafia do gangu Dutcha z polecenia Micah, James Langton, który zaznacza mocniej swoją obecność w epilogu RDR 2 - to jedynie dwa z co najmniej kilku przykładów takiego zabiegu. W Red Dead Online zmienia się też oczywiście świat. Nie znajdziemy tutaj praktycznie żadnego obiektu, który był budowany w podstawce. Pod torowisko nieopodal rancza Emerald przygotowywany jest dopiero grunt, a zamiast domu w Castor's Ridge widzimy jedynie pustą polanę.


Przeprowadzony przez firmę Rockstar Games zabieg to idealne podwaliny pod wzbogacenie historii gangu Dutcha, a zwłaszcza przedstawienie nieudanego skoku w Blackwater, który spowodował, że banda rozpoczęła ucieczkę przed stróżami prawa. Nie wiemy, czy Red Dead Online oferuje takie atrakcje, bo jesteśmy dopiero na początku przygody z tym trybem, ale nawet jeśli teraz ich nie ma, nie jest wykluczone, że nie pojawią się one w przyszłości. Odpalona przez deweloperów beta jest bowiem fundamentem pod liczne dodatki, a tego, że takowe się pojawią, jesteśmy praktycznie pewni.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images