Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Kobieta osioł powraca w Red Dead Redemption 2 - twórcy pamiętali o zabawnym błędzie z "jedynki"

0
0
22 maja 2010 roku, zaledwie cztery dni po premierze gry Red Dead Redemption, jeden z jej australijskich fanów zamieścił w serwisie YouTube krótki film prezentujący zabawny bug z tej produkcji. Przedstawiał on kobietę z głową osła, którą główny bohater mógł ujeżdżać w taki sam sposób, jak czynił to z końmi. Autor materiału ochrzcił wspomnianą damę mianem "kobiety osła" i przez krótką chwilę robił sobie z nietypowego znaleziska ewidentne jaja. Błąd jakich wiele - powiecie - i będziecie mieć rację. Nie zmienia to jednak faktu, że film zrobił zawrotną jak na ówczesne czasy karierę i stał się koronnym przykładem na niedopracowanie rockstarowego hitu. Twórcy drugiej odsłony serii o wspomnianym bugu ewidentnie pamiętali, bo postanowili odnieść się do niego w Red Dead Redemption 2. Tym razem w formie charakterystycznego easter egga.


Kobietę osła w RDR 2 możemy spotkać w stanie New Austin, a więc w zamykającym główny wątek fabularny epilogu. Nietypową postać deweloperzy postanowili zakuć w kierat, a następnie zostawić na pewną śmierć, bo wspomniana postać jest w "dwójce" martwa. Jesteśmy święcie przekonani, że potwornie wyglądająca dama nie znalazła się w grze przypadkowo. O podobieństwie do oryginału świadczy nie tylko czaszka i spódnica w tym samym kolorze, ale również to, że kiedy nasz śmiałek postanowi obiekt zbadać, to w prawym, dolnym rogu pojawia się nie pozostawiający złudzeń napis "Kobieta osioł".
Wszystkim zainteresowanym polecamy nasz film, a także wiekowy już materiał dotyczący błędu w "jedynce". Oryginalne nagranie jest podłej jakości, na dodatek wykonano je komórką, ale elementy wspólne da się wyłowić bez większego problemu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083