Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Dying Light: The Following porusza wątek Krwawego Barona z Wiedźmina 3

0
0
Udowodniliśmy Wam w ostatnich dniach, że gra Dying Light: The Following to prawdziwa kopalnia różnej maści easter eggów, jednak żadna z niespodzianek przygotowanych przez firmę Techland nie zrobiła na nas tak dużego wrażenia, jak ta. W trakcie wykonywania zadania pobocznego o nazwie Susza, które zachęca nas do złożenia ponownej wizyty w starej pompowni wody, możemy przysłuchać się arcyciekawej rozmowie dwóch oprychów. Bandyci przekomarzają się pomiędzy sobą na temat losu nieznanego z imienia człowieka i jego rodziny. Każdy, kto miał okazję rozwiązać zagadkę Krwawego Barona w Wiedźminie 3, szybko zorientuje się, że opowieść o tajemniczym jegomościu pokrywa się z wydarzeniami, których świadkiem byliśmy w Dzikim Gonie. Szczegóły znajdziecie poniżej, wcześniej jednak tradycyjnie ostrzegamy Was przed spojlerami, gdyż w kolejnym akapicie poruszona zostanie kwestia obu zakończeń wątku Filipa Stengera, czyli namiestnika z Wrońców.


Na rozmawiających bandytów natkniecie się od razu po wpłynięciu rurą do budynku, więc jeśli chcecie w spokoju wysłuchać tego, co oprychy mają do powiedzenia, postarajcie się nie narobić hałasu. Obaj panowie próbują przekonać się nawzajem do swoich racji, przedstawiając wykluczające się zakończenia wątku Krwawego Barona z Wiedźmina 3. Pierwszy z nich twierdzi, że ich kolega spędza czas u boku swojej ukochanej w górach, a jego kobiecie udało się w końcu wyleczyć z nękających ją przypadłości. "Takim czymś" w Dzikim Gonie są oczywiście dantejskie sceny z kasztelu, gdzie Filip Stenger po pijaku uderzył swoją ciężarną żonę Annę i doprowadził do śmierci ich drugiego, nienarodzonego jeszcze dziecka. Po tym wydarzeniu, Anna uciekła z Wrońców wraz z nastoletnią córką, a następnie schroniła się na bagnach, gdzie szybko wpadła w sidła Pań Lasu. Jeśli ten wątek zakończy się w Dzikim Gonie "szczęśliwie", baronowi udaje się w końcu odnaleźć zniewoloną kobietę - nie dowiadujemy się jednak, czy małżonka faktycznie zdołała się wyleczyć, a to sugeruje bandyta. Drugi z oprychów koncentruje się z kolei na negatywnym zakończeniu tego wątku, gdzie Stenger odnosi porażkę podczas próby odzyskania Anny. Dręczące go wyrzuty sumienia doprowadzają w końcu do najgorszego scenariusza. Krwawy Baron popełnia samobójstwo, wieszając się na drzewie.


W kłótni bandziorów przewija się także temat córki barona, Tamary Stenger. Dzięki Wiedźminowi 3 wiemy, że po ucieczce z Wrońców dziewczyna odwiedza miasto Oxenfurt i wstępuje do Kościoła Wiecznego Ognia. Ten gra pierwsze skrzypce w szeroko zakrojonych polowaniach na czarownice, możemy się jedynie domyślać, że Tamara również zostaje łowczynią wiedźm.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083