Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Red Dead Redemption 2 można zobaczyć UFO

0
0
O tym, że Rockstar ma hopla na punkcie latających spodków, wiemy nie od dziś. UFO można było kilkukrotnie zobaczyć w piątej odsłonie serii Grand Theft Auto i - jak się wczoraj okazało - występuje ono również w Red Dead Redemption 2. Żeby doświadczyć bliskiego spotkania pierwszego stopnia w najnowszym westernie "gwiazd rocka", należy udać się do opuszczonego domostwa, położonego niepodal rancza Emerald. To właśnie tam odnajdziemy precyzyjną wskazówkę, która pozwoli namierzyć nam statek kosmitów.


Wspomniany dom trudno pomylić z jakimkolwiek innym, bo w jego wnętrzu znajduje się kilkanaście szkieletów. Większość zwłok leży na łóżkach, co sugeruje, że mieszkańcy chaty zakończyli swój żywot w tym samym czasie, być może we śnie. Ostatni truposz dla odmiany spoczywa na krześle w głębi pomieszczenia i wygląda jak przywódca grupy zmarłych nieszczęśników. Obok niego na stole spoczywa ponadto kartka z odręcznie zapisanym kazaniem. Jego treść prezentuje się następująco:


Brzmi to odrobinę jak bełkot jakiegoś szaleńca, ale jak to zwykle w takich przypadkach bywa - diabeł tkwi w szczegółach. Warto zwrócić uwagę na początkowe zdanie tekstu, które dość jasno wskazuje, że coś wydarzy się o drugiej w nocy, podczas pierwszej lub ostatniej kwadry księżyca. I faktycznie, jeśli wrócimy do wspomnianego domu o tej właśnie godzinie, będziemy świadkiem bardzo zaskakującej sceny. Wnętrze chaty nagle rozbłyśnie zielonym światłem, którego źródłem jest wiszący na niebie statek kosmiczny. Zjawisko można obserwować przez dłuższą chwilę, po wyjściu na zewnątrz UFO pomknie w siną dal. Dla Waszej wygody prezentujemy to spotkanie w zamieszczonym niżej materiale filmowym.


Wyczulona na teorie spiskowe społeczność fanów zaczęła już podejrzewać, że na tym ingerencja istot pozaziemskich w RDR2 się nie kończy. Być może tak jest w istocie, bo kazanie wspomina jeszcze o górze Shann, która jest obecna w grze. Na razie nikt nie był jednak w stanie rozszyfrować przekazu, więc trudno powiedzieć, czy szczyt skrywa jakąś tajemnicę.

Na koniec warto wspomnieć, że motyw ciał w chacie nie jest przypadkowy. Deweloperzy z Rockstar Games przygotowali tutaj świadome nawiązanie do sekty religijnej "Heaven's Gate" ("Wrota Niebios"), której członkowie otwarcie wierzyli w istnienie kosmitów. Mało tego, uważali oni, że tylko poprzez opuszczenie cielesnej powłoki będą w stanie wejść na pokład UFO i uciec ze skazanej na zagładę Ziemi. Tak też poniekąd zrobili, bo w marcu 1997 roku blisko czterdzieści osób z grupy dokonało zbiorowego samobójstwa. Sprawa ta była swego czasu bardzo głośna w Stanach Zjednoczonych.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles