Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Od dziś można wbić najbardziej nietypowe osiągnięcie w The Stanley Parable

0
0
Równo pięć lat temu na Steamie zadebiutowała gra The Stanley Parable - nietypowy produkt zaprojektowany przez niezależne studio Galactic Cafe, który tak naprawdę jest komercyjną przeróbką wydanego w 2011 roku moda do drugiego Half-Life'a. Produkt ten zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków (średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 88%), ale nie to jest głównym powodem, dla którego chcielibyśmy o nim Wam przypomnieć. Wspomniana rocznica jest szalenie interesująca, bo począwszy od dziś można wbić w nim najbardziej nietypowego achievementa.


Deweloperzy pokusili się o zaledwie dziesięć osiągnięć, ale większość z nich jest dość zaskakująca. Achievementa dostaje się tu m.in. za za odpalenie gry po jej zamknięciu, ukończenie kampanii we wtorek i za kliknięcie 430 razy we drzwi. Co najciekawsze, jeden z nich był przez długi czas w ogóle niedostępny - przynajmniej legalnymi metodami. Twórcy wymyślili sobie, że jedno trofeum zostanie zapisane na koncie użytkownika dopiero wtedy, kiedy ten przez pięć lat w ogóle nie uruchomi gry. Jak nietrudno się domyślić, pierwsza taka okazja nadarza się dopiero dziś.

Osiągnięcie ma już na swoim koncie 7.4% posiadaczy gry. Nie wszyscy zdobyli go w uczciwy sposób.

Co ciekawe, legalnie grę będzie można wymaksować dopiero 23 października 2018 roku, a to i tak przy założeniu, że wcześniej wbiliśmy pozostałe achievementy. The Stanley Parable zadebiutował na rynku w czwartek, a jedno z osiągnięć wymaga ogrania kampanii we wtorek. Pierwsza taka okazja nastąpi więc dopiero w przyszłym tygodniu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images