Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Na wygląd listów gończych w grze Dishonored wpływa zachowanie gracza

0
0
Kiedy następnym razem weźmiecie w obroty grę Dishonored, koniecznie zwróćcie uwagę na wiszące w różnych miejscach afisze, bowiem pracownicy firmy Arkane Studios mocno się postarali, by uwidocznić na nich Wasze postępy. Zmianie ulegają nie tylko "przestępstwa", których dopuszcza się zamaskowany mściciel, ale również rysunek przedstawiający ściganego kryminalistę. Co ciekawe, władze miasta Dunwall nie znają prawdziwych personaliów asasyna, który porusza się jego ulicami, dlatego nikt poszukiwanego przestępcy nie wiąże z Corvo Attano. Główny bohater z imienia i nazwiska wymieniony jest zaledwie na jednym plakacie, a dotyczy on rzekomego zabójstwa cesarzowej Jessamine Kaldwin, do którego dochodzi na początku zmagań. Oczywiście w morderstwo to został on podstępnie wrobiony, więc nie dziwi fakt, że stróżowie prawa zwracają się do mieszkańców z prośbą o pomoc w ujęciu bandyty. Nagroda w wysokości 30 tysięcy monet przemawia do wyobraźni.


W przypadku pozostałych listów gończych, bez wątpienia najciekawszy wariant zobaczymy w tzw. Niskim Chaosie, czyli w sytuacji, gdy Corvo unika kontaktu z poszukującymi go policjantami i przemyka po mieście niczym duch. Władze nie mają zielonego pojęcia, kto pod ich nosem dopuszcza się zuchwałych występków, więc nie są w stanie nawet sporządzić prostego portretu pamięciowego. W tym wariancie będziemy podziwiać na plakatach nic nie mówiący pytajnik. Jeżeli kontakt wzrokowy zostanie nawiązany, na afiszu pojawi się z kolei rysunek przedstawiający zamaskowanego mężczyznę.


Jeśli nie przemawia Wam do wyobraźni tak duża dbałość o szczegóły deweloperów, to weźcie pod uwagę jeszcze jeden czynnik. W kolejnych misjach treść plakatów systematycznie się zmienia, morderca ścigany jest za coraz to nowe zbrodnie, a nagroda za jego głowę systematycznie rośnie. Robi wrażenie, prawda?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images