Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Gra Shadow of the Tomb Raider ma ukryte zakończenie, ale nikt nie wie jak je odpalić

0
0
Jeden z fanów serii Tomb Raider opublikował kilka dni temu interesujący post na Reddicie, w którym przekonywał, że obejrzał zupełnie inny film po napisach końcowych gry Shadow of the Tomb Raider, niż pozostali użytkownicy tej produkcji. Człowiek ten ze szczegółami opisał różnice pomiędzy obiema scenkami (niektóre były dość znaczące), choć sam nie przedstawił jakiegokolwiek dowodu w postaci obrazka lub materiału video. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, społeczność z dystansem podeszła do tych rewelacji i wspomniany wątek zaczął tonąć w odmętach internetu. Nieoczekiwanie odżył jednak wczoraj, bo okazało się, że taki dowód istnieje i każdy może go teraz zobaczyć.


W ostatniej scenie widzimy Larę Croft siedzącą za biurkiem w swojej rodzinnej posiadłości. Krótki monolog poszukiwaczki przygód okraszony jest przejazdem kamery, pozwalającego zobaczyć kilka zdobytych w najnowszej trylogii skarbów oraz używane przez bohaterkę narzędzia, np. czekan. Kolejnym smaczkiem jest króciutki występ Winstona, czyli starego kamerdynera, który pamięta jeszcze czasy Tomb Raidera II. Niedawno poświęciliśmy temu panu krótki artykuł, więc wszystkich zainteresowanych zachęcamy do jego lektury.

Jak się okazało, gra zawiera jeszcze jedną scenkę po napisach końcowych, która z niewiadomych (przynajmniej na razie) względów wyświetla się jedynie garstce użytkowników. Również rozgrywa się ona w posiadłości Croftów, ale zawiera istotne różnice. Biuro Lary ma inaczej pokolorowane meble, na stole obok kobiety leżą dwa pistolety (znak firmowy archeolożki z debiutanckiej odsłony serii), a w pewnym momencie kamera pokazuje również list, który nadała Jacqueline Natla – główny przeciwnik Croftówny w "jedynce" z 1996 roku. Sekwencja z Winstonem jest odrobinę wydłużona, a nasza poszukiwaczka przygód zwraca się nawet do niego po imieniu, co widać w wyświetlanych na dole ekranu napisach. Cała scena wydaje się być wręcz skrojona pod najstarszych fanów serii Tomb Raider, bo wspomniane wyżej detale nie są tak ciekawe dla tych ludzi, którzy przygodę z Larą rozpoczęli dopiero w 2013 roku.

To jest scena, którą widzi większość użytkowników gry. Alternatywne zakończenie zobaczycie w wątku na Reddicie, który podlinkowaliśmy w pierwszym akapicie.

Aktualnie nikt nie jest w stanie podać warunków, które umożliwiałyby odpalenie alternatywnego zakończenia. Człowiek, który jako pierwszy poinformował o jego istnieniu, twierdzi, że korzystał z pudełkowej wersji gry Shadow of the Tomb Raider i nie instalował wydanych po premierze łatek. Jeśli tutaj tkwi rozwiązanie zagadki, to wszystko wskazuje na to, że studio Eidos Montreal rzutem na taśmę świadomie podmieniło dużo ciekawsze zakończenie na inne. Pytanie tylko po co?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images