Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy gry Spider-Man z humorem podeszli do kwestii szybkiej podróży

0
0
Spider-Man to superbohater niezwykle mobilny - pajęcze sieci pozwalają poruszać mu się po Manhattanie w ekspresowy sposób, a jakby tego było mało, w powietrzu trudno natknąć się na przeszkody, które mogłyby go skutecznie spowolnić. Deweloperzy ze studia Insomniac Games uznali jednak, że w ich najnowszym dziele przydałby się jakiś system szybkiej podróży, który pozwoliłby zamaskowanemu śmiałkowi natychmiast przenieść się na drugi koniec miasta. Tutaj z pomocą przyszło im słynne nowojorskie metro. Ilekroć chcemy skrócić dystans do kolejnego celu misji lub interesującej nas lokacji, to korzystamy z usług podziemnej kolejki.


Co ważne, autorzy nie poszli tutaj na łatwiznę. Zamiast statycznego ekranu ładowania, oglądamy podczas szybkiej podróży kilkusekundowe scenki ze Spider-Manem w roli głównej, który korzysta z metra tak samo, jak inni mieszkańcy Wielkiego Jabłka. Deweloperzy pokusili się przy tym o sporą dawkę humoru - w cutscenkach Parker przegląda telefon, siedzi na fotelu i akceptuje głowę na ramieniu śpiącego obok współpasażera, a także podryguje w takt muzyki sączącej się ze stojącego obok sprzętu grającego. Przerywniki zmieniają się w zależności od sytuacji (uwaga, teraz będzie drobny spojler!). Kiedy miasto boryka się z problemem zamachów, superbohater w ogóle nie przebywa w wagonie, ale podróżuje na zewnątrz, unikając tym samym kontaktu z żołnierzami.


Trzeba uczciwie przyznać, że autorzy pokusili się o mistrzowski zabieg, szkoda tylko, że samych scenek jest niewiele i po kilku przejazdach będziemy podziwiać znane już przerywniki. W zamieszczonym wyżej filmie zebraliśmy je do kupy - jeśli macie ochotę zobaczyć wszystkie naraz, to gorąco Was do tego zachęcamy.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles