Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy gry Spider-Man z humorem podeszli do kwestii szybkiej podróży

0
0
Spider-Man to superbohater niezwykle mobilny - pajęcze sieci pozwalają poruszać mu się po Manhattanie w ekspresowy sposób, a jakby tego było mało, w powietrzu trudno natknąć się na przeszkody, które mogłyby go skutecznie spowolnić. Deweloperzy ze studia Insomniac Games uznali jednak, że w ich najnowszym dziele przydałby się jakiś system szybkiej podróży, który pozwoliłby zamaskowanemu śmiałkowi natychmiast przenieść się na drugi koniec miasta. Tutaj z pomocą przyszło im słynne nowojorskie metro. Ilekroć chcemy skrócić dystans do kolejnego celu misji lub interesującej nas lokacji, to korzystamy z usług podziemnej kolejki.


Co ważne, autorzy nie poszli tutaj na łatwiznę. Zamiast statycznego ekranu ładowania, oglądamy podczas szybkiej podróży kilkusekundowe scenki ze Spider-Manem w roli głównej, który korzysta z metra tak samo, jak inni mieszkańcy Wielkiego Jabłka. Deweloperzy pokusili się przy tym o sporą dawkę humoru - w cutscenkach Parker przegląda telefon, siedzi na fotelu i akceptuje głowę na ramieniu śpiącego obok współpasażera, a także podryguje w takt muzyki sączącej się ze stojącego obok sprzętu grającego. Przerywniki zmieniają się w zależności od sytuacji (uwaga, teraz będzie drobny spojler!). Kiedy miasto boryka się z problemem zamachów, superbohater w ogóle nie przebywa w wagonie, ale podróżuje na zewnątrz, unikając tym samym kontaktu z żołnierzami.


Trzeba uczciwie przyznać, że autorzy pokusili się o mistrzowski zabieg, szkoda tylko, że samych scenek jest niewiele i po kilku przejazdach będziemy podziwiać znane już przerywniki. W zamieszczonym wyżej filmie zebraliśmy je do kupy - jeśli macie ochotę zobaczyć wszystkie naraz, to gorąco Was do tego zachęcamy.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Imagesclick here for Latest and Popular articles on Intel Technologies


Latest Images