Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Prawie pół miliona osób wbiło platynę w grze God of War, prawie pięć milionów ukończyło kampanię

0
0
Autorzy gry God of War opublikowali na oficjalnej stronie infografikę podsumowującą dokonania fanów tej produkcji. Oprócz informacji na temat preferowanego przez użytkowników oręża, znalazła się tam jedna, arcyciekawa liczba. Deweloperzy podali, że z końcem sierpnia bieżącego roku platynę w najnowszej odsłonie przygód Kratosa zdobyło aż 493 240 osób. Nie dość, że sam w sobie jest to imponujący wynik, to rzuca on sporo światła na to, ilu ludzi po grę sięgnęło oraz ilu ją ukończyło.


Statystyki ukończenia gry przejrzeliśmy na początku czerwca i wówczas okazało się, że napisy końcowe zobaczyło 49,5% osób, które God of War odpaliło. Dziś współczynnik ten jest nieco wyższy (54,6%), więc w poniższych wyliczeniach będziemy trzymać się aktualnej wartości. Dzięki prostemu działaniu matematycznemu jesteśmy w stanie stwierdzić, że do końca sierpnia grę uruchomiło 9 134 090 posiadaczy konsoli PlayStation 4. Blisko pięć milionów z nich (dokładnie 4 987 213) rozsypało prochy, a więc przygodę formalnie zakończyło. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatniego bossa w God of War pokonało już 5 087 688 ludzi, nietrudno domyślić się, że wskaźnik ukończenia wkrótce się zwiększy. W tym przypadku do zaliczenia zostaje niezbyt wymagający epilog.

Co istotne, całkiem spora grupa ludzi (4,6%, czyli 420 168 fanów) nie obroniła jeszcze domu Kratosa przed tajemniczym nieznajomym, a więc nie ukończyła prologu. Ciężko powiedzieć, czy pierwsze poważne starcie z bossem okazało się dla nich zbyt trudne, czy też odkładają oni przygodę na później - pewne jest jednak to, że gra została przez nich odpalona. Dlaczego? Statystyki trofeów zliczane są przez system wyłącznie z tych kopii, które faktycznie zostały uruchomione, więc nie ma mowy tu o sytuacji, w której użytkownik grę kupił, ale jeszcze jej nie włączył.

Najtrudniejszym wyzwaniem w God of War okazuje się być zgładzenie wszystkich kruków Odyna. Z zadaniem tym uporało się "jedynie" 593 tys. osób.

Trzeba uczciwie przyznać, że God of War może pochwalić się fenomenalnymi statystykami, co w dużej mierze świadczy o potędze tej gry. Współczynnik zdobycia platyny nie jest może zbyt wysoki, ale i tak lepszy niż w konkurencyjnych produkcjach. Na uwagę zasługuje jednak wskaźnik ukończenia gry. 54.6% to imponujący rezultat, wielu innych deweloperów może go pozazdrościć.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images