Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy gry Cyberpunk 2077 przenieśli miasto Night City na północ

0
0
Wszystko wskazuje na to, że autorzy gry Cyberpunk 2077 dokonali dość dużej zmiany w lokalizacji miasta Night City. Z informacji, które przekazał nam opublikowany niedawno zapis rozgrywki, wynika, że metropolia położona jest nad zatoką Monterey, w połowie drogi pomiędzy Santa Cruz i Salinas, i niespełna 60 kilometrów od San Jose w linii prostej. Z kolei w podręczniku do gry fabularnej Cyberpunk 2020 z 1990 roku, który stanowi dla deweloperów materiał źródłowy, Night City znajduje się trochę dalej na południe, mniej więcej tam gdzie miasteczko Morro Bay. To już blisko 240 km od San Jose w linii prostej.


Na mapie umieszczonej w podręczniku wyraźnie widać, że Night City zlokalizowane jest w sporej odległości od San Jose, a znajdujące się wyżej miasta Monterey i Salinas również są obecne, choć to drugie jest jedynie pozbawioną życia ruiną. Night City w Cyberpunku 2077 położone jest natomiast w miejscu, które w dużej mierze wyklucza istnienie Monterey i Salinas, bo ogromna metropolia, jaką stało się Night City, wchłonęłaby bez problemu obie te miejscówki.

Skąd w ogóle wiemy, gdzie znajduje się Night City w grze firmy CD Projekt Red? Z danych pobranych od kobiety, którą V wyciąga z wanny na początku dema. Można z nich odczytać precyzyjne współrzędne geograficzne, gdzie toczy się akcja ratunkowa (po skonwertowaniu ich do obowiązującego standardu wyglądają one tak: 36°50'29.6"N 121°47'50.8"W). Po wrzuceniu liczb do wyszukiwarki serwisu Google Maps, usługa wskaże dokładne miejsce, gdzie w 2077 roku będzie stać okupowany przez bandziorów budynek.


Studio CD Projekt Red przywiązuje uwagę do szczegółów, na dodatek kuratelę nad projektem sprawuje Mike Pondsmith (twórca systemu Cyberpunk), dlatego zmiana ta mogła zostać wprowadzona celowo. Istnieje też oczywiście prawdopodobieństwo błędu popełnionego przez deweloperów, ale w tym przypadku raczej nie ma powodów do paniki. W końcu prezentowano wersję gry daleką od finalnej.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images