Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Ceny koszulek raperów w grze GTA: San Andreas uzależnione są od popularności muzyków

0
0
Po blisko czternastu latach od premiery gry Grand Theft Auto: San Andreas może Wam się wydawać, że wiecie o niej wszystko, ale jesteśmy w stanie się założyć, że mało kto zwrócił uwagę na detal, który za chwilę opiszemy. Rzecz dotyczy rywalizacji dwóch występujących w tej odsłonie raperów i wpływu ich "wojenki" na ceny dedykowanych im... ubrań. Nie wiemy czy ta kwestia była wcześniej powszechnie znana, czy nie, ale z racji tego, że niedawno wyciągnięto ją na Reddicie, a sam post cieszył się dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy pochylić się nad tematem.

Koszulka Madd Tagg T

W GTA: San Andreas CJ może ubierać się w kilku sieciówkach, a jedną z nich jest Zip.  Kiedy gra otwiera możliwość kupna ciuchów, Zip oferuje dwa t-shirty promujące znanych w tym uniwersum raperów - Madd Dogga (koszulka Madd Tagg T) i OG Loca (Loc-Down T). Loc jest ziomkiem głównego bohatera gry, więc po wyjściu z więzienia artysta szuka u nas pomocy. Ta ma polegać na kradzieży notatnika zawierającego gotowe teksty piosenek Madd Dogga, które następnie zostaną wykorzystane przez OG Loca do zrobienia błyskawicznej kariery w świecie czarnoskórych hip-hopowców. Kiedy otrzymujemy opcję kupna wspomnianych wyżej koszulek, nasz kolega jest już na topie. Nic zatem dziwnego, że sporym wzięciem cieszy się dedykowany mu ciuch. Kosztuje on 200 dolarów, podczas gdy t-shirt okradzionego rapera Madd Dogga jedynie 30$.

Sytuacja zmienia się w późniejszej fazie rozgrywki, kiedy CJ brata się z Madd Doggiem i pomaga mu powrócić na szczyt, zdradzając jednocześnie OG Loca. Po serii misji z nim związanych, cena tych samych koszulek przedstawia się zupełnie inaczej: Madd Tagg T kosztuje 300 dolarów, a Loc-Down T zaledwie 15$. To doprawdy zaskakujące, że studio Rockstar North już kilkanaście lat temu dbało o takie detale. 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images