Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Zobacz, jak wyglądało Diablo 3, które nigdy nie powstało

0
0
Dokładnie trzynaście lat temu firma Blizzard Entertainment poinformowała o zamknięciu studia Blizzard North, które zasłynęło serią Diablo. Dziś wiemy, że ta nieoczekiwana decyzja związana była z brakiem widocznym postępów w pracach nad trzecią odsłoną cyklu, choć sama gra nie została nawet oficjalnie zapowiedziana. Jeśli wierzyć różnorakim przeciekom, pierwsze przymiarki do produkcji Diablo III rozpoczęto już w 2000 roku, niedługo po premierze "dwójki". Oznaczałoby to, że w chwili likwidacji słynnego studia, "trójka" wyjęła deweloperom z życia prawie pięć lat. Po skasowanym projekcie przetrwało jedynie siedemnaście screenshotów, opublikowanych przez serwis Kotaku w lutym 2011 roku.


Sam Blizzard o Diablo III nie pisał absolutnie nic, więc możemy jedynie bazować na oszczędnych wypowiedziach byłych pracowników firmy, którzy uchylili rąbka tajemnicy w późniejszych wywiadach. Wiadomo, że deweloperzy nastawiali się na zbudowanie nowego silnika, który obsłużyłby w pełni trójwymiarowe modele bohaterów i ich wrogów, mocowano się również ze zwiększeniem liczby aktywnych graczy, co zbliżyłoby "trójkę" do typowych gier z gatunku MMORPG. Jeśli chodzi o samą fabułę, koncentrowano się na idei frontalnego ataku sił piekielnych na Niebo - potwierdzają to zresztą screenshoty z wersji beta, które zawierają wyłącznie "anielskie" lokacje. Warto od razu nadmienić, że to rozwiązanie zostało po części zrealizowane w prawdziwej grze Diablo III, która trafiła do sprzedaży w maju 2012 roku. Jak doskonale pamiętamy, niebiosa odwiedzaliśmy w czwartym akcie kampanii, by zatłuc przebywającego tam tytułowego demona.


Poza wymienionym wyżej szczegółem, Diablo III, które znamy, ma z pierwszym projektem studia Blizzard North niewiele wspólnego. Trudno uznać to za coś zaskakującego - sporo ludzi wchodzących w skład pierwotnego zespołu ostatecznie opuściła go z chwilą zamknięcia firmy. Kluczowi deweloperzy i faktycznie pomysłodawcy całej serii odeszli nawet wcześniej, kiedy Blizzard popadł w poważne tarapaty finansowe. To w dużej mierze tłumaczy, dlaczego na "trójkę" musieliśmy czekać aż 12 długich lat. Prace nad grą, która ostatecznie trafiła do sprzedaży, rozpoczęły się od zera dopiero w 2006 roku.Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles