Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

GTA 6 już w 2019 roku? Zapomnijcie o tym, to fake...

0
0
Nie zdążyliśmy jeszcze dobrze się obudzić, kiedy na naszą skrzynkę jeden z czytelników podrzucił aryciekawy obrazek. Jego treść zwalała z nóg. Oto Rockstar zakomunikował, że nowa odsłona serii Grand Theft Auto ukaże się już w przyszłym roku. Początkowo nie daliśmy temu wiary, ale szybki rzut oka na Reddita potwierdzał sensacyjne doniesienia. Wiadomość pokazywana była w panelu komunikacyjnym Social Clubu w GTA Online, a dowody nadchodziły dosłownie zewsząd, bo redditowe kanały dedykowanej tej znanej serii zostały dosłownie zalane podobnymi screenshotami. Niestety, niedługo potem okazało się, że to perfidny żart ze strony bliżej niezidentyfikowanych modderów, a my - jak dzieci - daliśmy się na niego nabrać.


Kolejnych dowodów, poza wspomnianymi obrazkami, nie było. Milczała oficjalna strona firmy, a także jej profile społecznościowe. Choć w komentarzach pod porannym postem na Facebooku zalecaliśmy ostrożność, to jednak gdzieś tam tliła się iskierka nadziei, że to może być prawda. Wiara w to, że Rockstar może zdecydować się na niekonwencjonalną zapowiedź nowej gry, uśpiła naszą czujność. Teraz wiemy jednak, że żadnego GTA VI w 2019 roku nie będzie.

Po pierwsze, za szybko. Choć grę Red Dead Redemption 2 przygotowuje studio Rockstar San Diego, to deweloperzy z Edynburga (Rockstar North) są mocno zaangażowani w ten projekt i raczej nie mieliby czasu na dopieszczanie kolejnej odsłony swojej sztandarowej serii. Po drugie, byłoby to bezsensowne z marketingowego punktu widzenia. Grand Theft Auto Online nadal zarabia krocie, a już wkrótce do sprzedaży trafi kolejny tytuł z rozbudowanym trybem multiplayer (wspomniane RDR 2). Wydawca nie miałby żadnego interesu w tym, żeby odciągać uwagę od nowego produktu, który jest przede wszystkim opracowywaną na lata usługą, a co za tym idzie, będzie naszpikowany mikrotransakcjami. Po trzecie, informacji nie zobaczyli posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One, a to jedyne platformy, które nie mają problemów z hackami i oszustami.

Sprawca całego zamieszania.

To właśnie brak wiary w możliwości modderów, którzy ten perfidny żart przygotowali, dotknął nas najmocniej. Już kilka dni temu w sieci pojawiły się podobne "dowody" z wiadomościami od Rockstara, ale tylko na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, gdzie GTA Online nie jest już wspierane przez deweloperów. Plotki o rzekomym rozpoczęciu pre-orderów na Grand Theft Auto VI szybko zostały zakopane przez moderatorów kanałów redditowych, dlatego wieści nie odbiły się szerokim echem w sieci. Najwyraźniej jednak rak zaatakował już pecety, bo to właśnie posiadacze blaszaków rozprzestrzenili kolejną fałszywkę, a że wciąż gra ich niemało, na skomasowane uderzenie podekscytowanych fanów nie trzeba było długo czekać. Hack zapewne zostanie wykorzystany jeszcze wiele razy, więc wkrótce czeka nas zalew podobnych rewelacji. Teraz przynajmniej będzie wiadomo od razu, że można machnąć na nie ręką.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles