Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Assassin's Creed: Odyssey odtworzy bitwę znaną z filmu 300

0
0
Elias Toufexis to kanadyjski aktor, który ma już na swoim koncie pokaźną liczbę występów w grach komputerowych. Bez wątpienia najlepiej kojarzą go fani serii Deus Ex, gdzie w dwóch ostatnich odsłonach wcielił się on w rolę Adama Jensena, ale na tym jego dorobek się nie kończy. Toufexis zaliczył też pięć odsłon cyklu Assassin's Creed (to właśnie on był głosem Federico Auditore, brata Ezio), a już wkrótce dopisze do tego szóstą. Kanadyjczyk zdradził na Twitterze, że w nadchodzącym Odyssey przypadnie mu rola Leonidasa I, czyli najbardziej znanego króla Sparty.


Z punktu widzenia fanów serii to doskonała wiadomość, bo potwierdza przede wszystkim to, że Leonidas faktycznie się w Odyssey pojawi. O występie króla Sparty głośno było już w plotkach, które rozgrzewały fanów serii przed targami E3, ale do tej pory nie mieliśmy faktycznego potwierdzenia jego obecności. Tajemniczy informatorzy donosili, że Leonidas wystąpi w emocjonującym prologu, dokumentującym słynną bitwę pod Termopilami. Jeśli jesteście z historią na bakier, to być może przypomnicie sobie film 300 Zacka Snydera, zrealizowany na podstawie komiksu Franka Millera. W Trzystu podziwialiśmy nierówne starcie spartańskich wojowników z przeważającymi siłami wroga, którzy pod Termopilami stawili zaciekły opór Persom. Sama bitwa uważana jest dziś za wzór maksymalnego poświęcenia na polu walki - choć Leonidas w niej zginął, złotymi zgłoskami zapisał się w historii konfliktów zbrojnych.

Nie ma też żadnych wątpliwości, że w zaprezentowanej w Assassin's Creed: Odyssey bitwie (Toufexis wkleił na Twitterze zdjęcia ze zwiastunu, które ją potwierdzają) będziemy świadkiem złamania włóczni, będącej artefaktem Pierwszej Cywilizacji. Mamy teorię, że jej grot zostanie wykorzystany do stworzenia pierwszego ukrytego ostrza - więcej na ten temat przeczytacie tutaj.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images