Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wiemy, ile osób ukończyło grę Vampyr - wynik jest słabiutki

0
0
Od premiery gry Vampyr mijają dziś dopiero trzy tygodnie, a w sieci próżno szukać gorących dyskusji na jej temat. Zainteresowanie produktem francuskiego studia Dontnod Entertainment gaśnie w zawrotnym tempie, czego dowodem są statystyki serwisu Steam - przygód Jonathana Reida nie ma nawet w pierwszej setce najchętniej ogrywanych tytułów na tej platformie. Winę za taki stan rzeczy ponoszą bez wątpienia sami deweloperzy, którzy zaserwowali tytuł daleki od obiecujących zapowiedzi - szeroko reklamowane wybory to czysta iluzja, a warstwa gameplay'owa bardziej odpycha niż zachęca do zabawy. Sporo o kondycji gry mówią też statystyki osiągnięć i trofeów. Z publicznie dostępnych danych wynika, że do finału opowieści dotarło 14.3% posiadaczy gry w wersji na PlayStation 4 i 16.4% pecetowców, którzy nabyli ją na Steamie. Nawet przy założeniu, że średnio 30% graczy kończy gry, które kupuje, jest to słaby rezultat.


Jeśli chodzi o sam początek, wyniki Vampyra są obiecujące. Kilkunastominutowy prolog ukończyło aż 99% graczy na PlayStation 4 i 90,4% pecetowców (przypominamy, że w tym wypadku uwzględniany jest jedynie Steam). Im jednak dalej, tym gorzej. Pierwszej poważnej decyzji związanej z fabułą (mowa o wątku z Dorothy Crane, gdzie musimy postanowić o jej losie) dokonało już - odpowiednio - 55.4% i 51.6% użytkowników. Do wyboru związanego z Seanem dotarło 37.8% i 36.3% osób, a do Aloysiusa 21% posiadaczy tytułu (tutaj rezultat jest taki sam na obu platformach). Cierpliwość graczy maleje wraz z każdą odblokowywaną dzielnicą Londynu, bo trudno uwierzyć, że na ukończenie produktu zabrakło im po prostu czasu. Gra jest stosunkowo krótka, nawet jak na quasi-sandboksa.

Nieco lepiej Vampyr wypada w kwestii innych mierzalnych aspektów, ale marne to pocieszenie, skoro siłą tej gry powinna być fabuła. 42,1% użytkowników konsoli PlayStation 4 uleczyło co najmniej 10 osób (40,6% na PC), co oznacza, że gracze przygotowali lekarstwo dla każdej z nich, z kolei aż 23.3% osób (24,8% na PC) usprawniło jedną z broni do maksymalnego, piątego poziomu. Znajdźki? Tutaj nie jest już tak dobrze. Wszystkie przedmioty z kolekcji odnalazło zaledwie 1,3% posiadaczy gry na PS4 i 0,8% na Steamie. 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images