Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Ciri jako easter egg w grze Cyberpunk 2077? Szanse są, ale niewielkie...

0
0
Doskonale pamiętacie tę rozmowę. Kiedy Geralt odnalazł wreszcie swoją przybraną córkę w Wiedźminie 3, Ciri opowiedziała mu o tajemniczym świecie, w którym przez jakiś czas skutecznie ukrywała się przez Dzikim Gonem: "Ludzie stamtąd mieli w głowach metal, a wojny prowadzili na odległość, przy pomocy czegoś w rodzaju megaskopów. No i nikt nie jeździł konno, za to każdy miał mały statek powietrzny". Wypowiedź tą powszechnie uważa się za świadomie nawiązanie autorów do gry Cyberpunk 2077, nad którą w pocie czoła pracuje aktualnie studio CD Projekt Red. Nie jest żadną tajemnicą, że Cirilla potrafi podróżować w czasie i przestrzeni, dlatego wizyta w futurystycznym świecie, gdzie ludzkość powszechnie używa wszczepów i korzysta z latających samochodów, brzmi całkiem sensownie. Opisany easter egg dawał też nadzieje, że na podobny zabieg warszawscy deweloperzy zdecydują się ponownie, tym razem w swoim najnowszym dziele. Niestety, stanowcza wypowiedź Adama Badowskiego sugeruje, że szanse na to są bardzo małe, o ile nie zerowe.


Badowski o kwestię ewentualnego pojawienia się Ciri w mieście Night City został zapytany na targach E3 przez dziennikarzy serwisu Polygon. Reżyser Cyberpunka 2077 szybko odparł, że nienawidzi tego pytania, a także dał do zrozumienia, że nie popiera takiego pomysłu: "Nie jesteśmy Kingdom Hearts (w grach korzystającej z tej marki postacie znane z kreskówek Disneya spotykają bohaterów serii Final Fantasy - przyp. red.). Nie mieszamy uniwersów."Deweloper wyznał też, że w jego zespole jest sporo osób, którzy chcieliby w jakiś sposób zaznaczyć obecność Ciri w nowej grze, ale on jest totalnie przeciwny takiemu rozwiązaniu.

Radykalna wypowiedź Badowskiego praktycznie przekreśla szansę na gościnny występ dziewczyny, ale nie chce nam się wierzyć, że pomysł zostanie ostatecznie porzucony. Podobnie najwyraźniej myśli Marcin Iwiński (współzałożyciel firmy CD Projekt), który był obecny podczas wywiadu z serwisem Polygin i z uśmiechem powiedział, że może Adam zmieni jeszcze zdanie. Oby!Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articlesclick here for Latest and Popular articles on SAP ERP


Latest Images