Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W zwiastunie Cyberpunka 2077 jest nawiązanie do filmu Łowca Androidów

0
0
Po efektownej premierze zwiastuna gry Cyberpunk 2077, która miała miejsce na wczorajszej konferencji koncernu Microsoft, fani zaczęli rozbierać trailer na czynniki pierwsze, analizując poszczególne sceny klatka po klatce. Nie trzeba było długo czekać na pierwsze wyniki tego śledztwa. Deweloperzy z CD Projekt Red już na starcie filmu zaserwowali drobnego easter egga, który odnosi się do kultowego Łowcy androidów(oryg. Blade Runner) z 1982 roku. Rzecz dotyczy jednego z ważniejszych bohaterów tego obrazu, Roya Batty'ego.


W legendarnym filmie Ridleya Scotta, który powszechnie (ale nie do końca słusznie) uważany jest za reprezentanta gatunku cyberpunk, Batty był przywódcą renegatów i antagonistą głównego bohatera, Ricka Deckarda. W rolę zbuntowanego replikanta wcielił się znany hollywoodzki aktor, Rutger Hauer. W kontekście niniejszej ciekawostki istotne jest to, że model wspomnianego androida był oznaczony numerem seryjnym "N6MAA10816" i właśnie taką sygnaturę możemy znaleźć w zwiastunie Cyberpunka 2077. Interesujący nas ciąg znaków znajduje się w dwóch miejscach na mapie sieci metra miasta Night City, którą możemy zobaczyć na samym początku trailera.

Rutger Hauer jako Roy Batty.

Znając dotychczasowe dokonania studia CD Projekt Red, nie mamy żadnych wątpliwości, że mocno wyczekiwany produkt będzie nafaszerowany podobnymi easter eggami, a nie jest wykluczone, że znacznie więcej znajduje się ich we wspomnianym zwiastunie.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images