Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Na nowej mapie do Rainbow 6: Siege można wypatrzyć asasyna

0
0
Nie zdążył opaść kurz po wczorajszej premierze dodatku Operation Para Bellum do gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, a czujni fani tej produkcji bez większego trudu odnaleźli kolejnego easter egga w tym rozszerzeniu, który odnosi się do serii Assassin's Creed. Tego zresztą można było się spodziewać, bo już kilka tygodni temu, kiedy włoski epizod do popularnej strzelaniny został oficjalnie zapowiedziany, odkryto, że znajdująca się na nowej mapie fontanna zawiera charakterystyczny symbol skrytobójców. Dziś wiemy już, że deweloperzy na tym nie poprzestali i raz jeszcze odnieśli się do asasyńskiej sagi.


Nowa mapa nie poraża swoimi rozmiarami, ale z racji tego, że zlokalizowana we Włoszech willa nie jest bezpośrednio otoczona przez inne budynki, gracze mogą podziwiać całkiem ładne widoczki. W tle widoczne jest m.in. niewielkie miasteczko z górującą nad horyzontem wieżą kościoła. Jeśli przyjrzymy się tej ostatniej przez lunetę karabinu snajperskiego,zauważymy, że na szczycie wieży znajduje się maleńka postać. Po powiększeniu screenshota nie ma najmniejszych wątpliwości, że jest to asasyn, a cała akcja nawiązuje do motywu skoku wiary, przewijającego się przez wszystkie odsłony cyklu Assassin's Creed.


Jesteśmy niezmiernie ciekawi, czy to już wszystkie easter eggi, jakie zaserwowali deweloperzy. Z racji tego, że jedna najlepszych odsłon sagi (Assassin's Creed II) kojarzona jest z Włochami, nie jest wykluczone, że na mapie Villa znajdują się też inne nawiązania.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083