Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Dodanie gry Hitman: Kontrakty do oferty Steama zajęło siedem lat - winna piosenka

0
0
Dziewięć lat temu roku Steam nie miał tak mocnej pozycji jak dziś, a elektroniczna dystrybucja dopiero rozwijała skrzydła, powoli dokonując nieuniknionej rewolucji na rynku. Gabe Newell mocno zachęcał ówczesnych gigantów branży do umieszczania swoich produktów w ofercie sklepu, a jednym z wydawców, który uległ tej pokusie, była brytyjska firma Eidos Interactive. 15 marca 2007 roku obie strony poinformowały o zawarciu stosownej umowy i tego samego dnia pecetowcy otrzymali możliwość kupienia wybranych tytułów z oferty Wyspiarzy w wersji cyfrowej, m.in. znanej serii Hitman. Niestety, w zestawie zawierającym przygody Agenta 47 dziwnym trafem zabrakło odsłony noszącej podtytuł Kontrakty. Jak się później okazało, na jej "premierę" sympatycy Steama musieli czekać blisko siedem lat!


Za tak długą absencję tej skradanki odpowiadał utwór Immortal zespołu Clutch, który można było usłyszeć podczas pobytu w barze w misji Rendezvous in Rotterdam. Brytyjski wydawca najwyraźniej nie dogadał się w kwestii przedłużenia licencji z amerykańską grupą i zrezygnował z umieszczenia Kontraktów w ofercie Steama. Problem dałoby się pewnie załatwić, ale niedługo potem Eidos popadł w poważne kłopoty finansowe i cała firma została ostatecznie kupiona przez Square Enix w lutym 2009 roku. Nowemu właścicielowi również nie spieszyło się z rozwiązaniem kłopotliwej dla fanów sytuacji, wskutek czego trzecia odsłona cyklu jeszcze przez kilka lat była kompletnie nieobecna na Steamie.

Ten impas mógłby z powodzeniem trwać do dziś, gdyby nie nagły pomysł odświeżenia pierwszych przygód Agenta 47 na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Square Enix wydał produkt o nazwie Hitman Trilogy HD w styczniu 2013 roku, a feralny kawałek grupy Clutch został w omawianym tytule zastąpiony zupełnie innym utworem. Przy okazji wydawca przypomniał sobie o braku cyfrowej edycji Kontraktów na PC i w końcu także tę sprawę doprowadził do szczęśliwego finału. Gra ostatecznie trafiła do sprzedaży 21 stycznia 2014 roku. Jak nietrudno się domyślić, trzecia odsłona Hitmana na Steamie również nie zawiera piosenki stanowiącej kość niezgody. 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images