Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Reżyser God of War opowiedział o kulisach wyboru aktora do roli Nieznajomego

0
0
Najnowsza odsłona serii God of War okazała się wielkim hitem - grę pokochali zarówno krytycy, jak i gracze, o czym świadczy chociażby fakt, że przygody brodatego Kratosa sprzedały się już w ponad pięciu milionach egzemplarzy. Spora w tym zasługa odświeżonej formuły, świetnie opowiedzianej historii oraz najwyższej próby gry zaangażowanych w projekt aktorów. Dziś zresztą skupimy się chwilę na tych ostatnich, bo Cory Barlog z Santa Monica Studio zdradził interesujące informacje na temat inspiracji, jakimi kierował się obsadzając rolę Nieznajomego.

Nieznajomy

Jak doskonale wiemy, angaż ostatecznie przypadł Jeremy'emu Daviesowi, który pojawiał się choćby w takich produkcjach telewizyjnych jak Twin Peaks, Constantine czy Zagubieni. Balrog tak wspomina jego pierwotną wizję postaci Nieznajomego:

"To była trudna rola do obsadzenia. Długo mi zajęło znalezienie odpowiedniej osoby do tego, a szukałem wszędzie, wśród ludzi mniej i bardziej znanych. Podczas wielu przesłuchań korzystałem z przykładu pomysłu Benicio del Toro na swoją rolę w filmie Podejrzani (ang. Usual Suspects) - (…) mówił bardzo szybko, z bardzo silnym akcentem... i każdy męczył się przy próbie zrozumienia go. Ale nie chciałem, żeby ktoś odtwarzał sposób gry Benicio, chciałem by ktoś po prostu wymyślił coś interesującego."

Jeremy Davies

Okazuje się, że idealnym kandydatem do tej roli był właśnie Jeremy Davies, który przypadł do gustu reżyserowi już podczas pierwszych rozmów telefonicznych. Balrog szybko doszedł do wniosku, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Reżyser wspomina również, że aktor wniósł w tę postać znacznie więcej, niż można było wyczytać na kartkach scenariusza. Co więcej, jego podejście do Nieznajomego było tak wyjątkowe, że scenarzyści często wracali do napisanych już dialogów, by wycisnąć z nich jeszcze więcej i nadać antagoniście charakteru Daviesa. Patrząc z punktu widzenia finalnego produktu, Nieznajomy niezbyt przypomina Del Toro w Podejrzanych, ale interesujące jest, jak jeden aktor w jednym filmie wpłynął na napisanie całej postaci dwie dekady później. Magia kina!


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images