Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Tylko 27% recenzentów i youtuberów, którzy zdążyli ograć Detroit: Become Human, wierzy w Boga

0
0
Miłośnicy interaktywnych filmów mają dziś okazję do świętowania - po kilkuletnim oczekiwaniu, na rynek trafiła nowa gra studia Quantic Dream, która nosi tytuł Detroit: Become Human. Produkt przenosi nas w niedaleką przyszłość i pozwala zobaczyć, jak będzie wyglądać świat, kiedy jakiejś korporacji uda się stworzyć inteligentne maszyny, niczym nie różniące się na pierwszy rzut oka od zwykłych ludzi. Oprócz głównego wątku fabularnego, który powinien wystarczyć na minimum dziesięć godzin zabawy, ekipa Davida Cage'a przygotowała też kilka innych niespodzianek. Jedną z nich jest arcyciekawa ankieta i to właśnie jej poświęcimy odrobinę miejsca.


Deweloperzy umieścili w menu głównym Detroit androida, który zwraca się bezpośrednio do grającego, burząc przy okazji tzw. czwartą ścianę W zależności od tego ile czasu spędzimy z grą, maszyna będzie miała różne rzeczy do powiedzenia, a już po zaliczeniu kilku(nastu) rozdziałów zaoferuje nam wypełnienie dość osobliwej ankiety. Zawiera ona dziesięć prostych pytań, pozwalających określić nasz stosunek do androidów, technologii, a także wiary w Boga. Wyniki uzyskane w ankietach są sumowane i przedstawiane w formie procentów, dzięki czemu możemy w łatwy sposób sprawdzić, czy inni ludzie myślą podobnie do nas.

Do tej pory ankietę mogli wypełnić szczęśliwcy posiadający dostęp do wersji recenzenckiej gry, a więc przede wszystkim dziennikarze branżowi i youtuberzy. Rezultaty uzyskane od tej próbki są szalenie interesujące, bo okazuje się, że zaledwie 27% osób zadeklarowało swoją wiarę w Boga. Aż 55% ankietowanych udzieliło negatywnej odpowiedzi na to pytanie, a 18% stwierdziło, że tego po prostu nie wie. Jednocześnie 65% badanych oznajmiło, że rozważyłoby stosunek seksualny z androidem, jeśli ten wyglądałby jak człowiek (tylko 19% osób odpowiedziało "nie"). Warto w tym miejscu nadmienić, że w wizji przyszłości, którą przedstawia Detroit: Become Human, istnieją specjalne maszyny zaspokajające takie potrzeby, a w samej grze można przeczytać artykuł informujący nas o tym, że mężczyźni wolą generalnie współżyć z androidami, niż z prawdziwymi kobietami.


Recenzenci i youtuberzy uważają ponadto, że technologia może stanowić zagrożenie dla ludzkości (77% odpowiedzi "tak", 16% "nie"). Mimo tych obaw sporo ludzi zadeklarowało, że w sytuacji krytycznej zdecydowałoby się na operację ratującą ich życie, która zostałaby wykonana przez maszynę (79% na "tak"). 84% osób uznało, że są od technologii zależne, ale tylko 35%  badanych zabrałoby na bezludną wyspę urządzenie elektroniczne (17% konsolę do gier, 18% telefon komórkowy). W tym ostatnim pytaniu najchętniej wybierana odpowiedź to "instrument" (28%). Na drugim miejscu znalazła się "kartka i długopis" (24%), a na ostatnim, piątym, "książka" (13%).

Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak przedstawiać będą się wyniki tej ankiety, kiedy z Detroit: Become Human zaznajomią się gracze z całego świata. Za jakiś czas powrócimy do tematu i porównamy wyniki.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles