Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Nowa ekranizacja Dooma jest już kręcona, głównym bohaterem będzie kobieta

0
0
Choć ekranizacje gier wciąż są dalekie od ideału, amerykańskie wytwórnie filmowe nie szczędzą wysiłków w kolejnych próbach ugryzienia tego tematu. Zaledwie kilka tygodni temu świat obiegła informacja, że firma Universal Pictures planuje wziąć się za Dooma, który w 2005 roku doczekał się już średnio udanej adaptacji, reżyserowanej zresztą przez naszego rodaka, Andrzeja Bartkowiaka. Dziś możemy potwierdzić, że te rewelacje są prawdziwe, bo ekipa odpowiedzialna za powstanie filmu jest już na planie zdjęciowym! Mało tego, dowiedzieliśmy się również, że głównym bohaterem tego obrazu nie będzie typowy mięśniak, ale całkiem urodziwa niewiasta.


Wieści o Doomie zawdzięczamy młodziutkiej (32 lata) aktorce ze Szkocji, która za pośrednictwem Twittera zaprezentowała zdjęcie z planu. Amy Mason, bo o niej mowa, w opisie posta jasno dała też do zrozumienia, że przejmuje rolę klasycznego Doomguya (głównego bohatera gier z serii Doom) i to ona będzie grać pierwsze skrzypce w nowej opowieści. Dorzucając odnośnik @tonygig potwierdziła również, że reżyserem ekranizacji jest Tony Giglio, który ma na swoim koncie już kilka niskobudżetowych produkcji, a także staż u boku Paula W.S. Andersona podczas prac nad filmem Resident Evil: Afterlife. W Doomie Giglio zadba też o scenariusz.


Zdjęcie wrzucone przez Mason faktycznie pochodzi z planu zdjęciowego Dooma, bo na ścianie widoczny jest logotyp korporacji UAC, która w tym uniwersum odpowiedzialna jest za otwarcie wrót do piekła. Tuż pod symbolem znajduje się z kolei napis "Phobos Compound", który sugeruje, że akcja filmu będzie rozgrywać się na księżycu Marsa, Fobosie. Warto nadmienić, że to właśnie tam zaczynaliśmy zmagania w pierwszej grze z serii Doom. Na koniec dodajmy, że data premiery filmu nie jest jeszcze znana, ale raczej nie należy spodziewać się go wcześniej, niż w 2019 roku.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images