Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Nowy dodatek do gry Rainbow Six: Siege zawiera nawiązanie do serii Assassin's Creed

0
0
Operation Para Bellum to nowy, dziewiąty już dodatek do gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, który zadebiutuje równo ze startem kolejnego sezonu rozgrywek w tej produkcji. Rozszerzenie zaoferuje nam dwóch operatorów z włoskiej jednostki antyterrorystycznej GIS (Gruppo di Intervento Speciale), a także zupełnie nową mapę o nazwie "Villa", przenoszącą nas do słonecznej Italii. Właśnie z tą miejscówką związany jest interesujący easter egg, którego fani serii Assassin's Creed dopatrzyli się w zapowiadającym DLC zwiastunie. Tytułową willę zdobi bowiem charakterystyczny symbol, doskonale znany z sagi o skrytobójcach.


Symbol widoczny jest w trailerze przez krótką chwilę i nie ma najmniejszych wątpliwości, że ujrzymy go także na nadchodzącej mapie. Co ciekawe, umiejscowienie znaku jest bardzo podobne do tego, który widzieliśmy w miejscowości Monteriggioni w grze Assassin's Creed II. Tam logo skrytobójców zdobiło fontannę umieszczoną pomiędzy schodami prowadzącymi bezpośrednio do willi Auditore. Deweloperzy Rainbow Six: Siege wykorzystali ten sam pomysł, co sugerowałoby, że Operation Para Bellum pozwoli nam pobiegać po budynku, który służył za bazę wypadową Ezia. Tak dobrze, niestety, nie będzie, bo tytułowa willa w R6S wygląda zupełnie inaczej.

Charakterystyczny symbol asasynów widoczny jest zarówno we wątku historycznym, jak i współczesnym gry Assassin's Creed II.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images