Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wiemy, kiedy zostanie zapowiedziany nowy Battlefield - datę ukryto w grze Battlefield 1

0
0
Seria Battlefield to nie tylko świetne strzelaniny, ale również kopalnia easter eggów. Deweloperzy ze studia DICE od kilku odsłon zapewniają łowcom smaczków mnóstwo rzeczy do roboty, jak choćby w przypadku całej serii zadań, które należało wykonać, by w "czwórce" zdobyć łuk. Czasem też trafią się kompletnie odlotowe niespodzianki. Tym razem, po blisko roku bezowocnych poszukiwań, fanom Battlefielda 1 udało się otworzyć pomieszczenie, w którym mieszkało... zombie. I to już byłoby wystarczająco interesujące, gdyby nie fakt, że dzięki temu odkryto również datę zapowiedzi nowej odsłony tego cyklu.


"Drzwi zombie" znajdujące się na mapie Fort de Vaux z dodatku Nie przejdą spędzały sen z powiek fanom już od dłuższego czasu - jak widać, znalezienie na niej Megalodona im nie wystarczyło. Gracze poszperali i okazało się, że po ostatnim patchu na mapie pojawiło się dziewięć przycisków. Należało włączyć je w odpowiedniej kolejności, by napisać francuskie słowo "isolement" - w tym przypadku oznaczające izolatkę (ten sam wyraz widniał nad drzwiami). Udało się i tajemnicze pomieszczenie stanęło otworem.

Wewnątrz pokoju znalazły się cztery posłania, wyryty rysunek konia, dwa zawory oraz dziwne symbole, które z początku nie miały żadnego sensu. Po długich kombinacjach w końcu uruchomiono zawory, a z symboli odczytano szyfr. Dzięki niemu wszyscy zainteresowani dowiedzieli się w jakiej kolejności należy aktywować obecne w pomieszczeniu rury, a potem zamknąć zawory. W nagrodę rozbrzmiał główny motyw przewodni gry, wrzask zamieszkującego wcześniej ten pokój zombie, a gracz otrzymał specjalny nieśmiertelnik, który tak naprawdę skłania do dalszych poszukiwań sekretów w pomieszczeniu.


I tu właśnie dochodzimy do wspomnianej daty. Słuchając wody kapiącej w rurach, szybko odkryto powiązanie z alfabetem Morse'a, w którym zakodowany był adres strony internetowej. Po odwiedzeniu wspomnianej witryny naszym oczom ukaże się data: 23 maja 2018. Dodatkowo, jeśli spróbujcie skorzystać z twitterowego przycisku, automatycznie proponowana jest treść "On May 23, Battlefield will never be the same." (pol. "23 maja Battlefield już nigdy nie będzie taki sam"). Dość oczywistym wydaje się fakt, że to właśnie wtedy, sześć dni po oficjalnej zapowiedzi Call of Duty: Black Ops IIII, zobaczymy co zaoferuje nam kolejna odsłona kultowej serii. Czy doczekamy się w końcu II wojny światowej w wykonaniu DICE? Dowiemy się za 13 dni.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles