Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W God of War znajduje się miażdżące nawiązanie do nowego filmu z serii Avengers

0
0
Kilka dni temu film Avengers: Wojna bez granic (oryg. Avengers: Infinity War) rozpoczął triumfalny pochód po miano najbardziej dochodowej produkcji w historii kina, na starcie bijąc praktycznie wszystkie dotychczasowe rekordy oglądalności. Obraz braci Russo opowiada o starciu tytułowej grupy superbohaterów z najgroźniejszym z dotychczasowych wrogów, czyli Thanosem. Urodzony na księżycu Saturna kosmita zamierza sięgnąć po władzę w całej galaktyce, a pomóc ma mu w tym tzw. Rękawica Nieskończoności, która po wyposażeniu jej w specjalne kamienie, staje się morderczą bronią w ręku (sic!) jego właściciela. Jak się wczoraj okazało, do tego właśnie artefaktu nawiązuje też najnowsza odsłona serii God of War. Deweloperzy ze studia SCE Santa Monica umieścili ją w grze pod postacią niewinnego talizmanu, ale swoją ogromną moc pokazuje dopiero wtedy, jeśli osadzimy w niej odpowiednie klejnoty.

Thanos - Avengers: Infinity War

Na początek kilka faktów dla lepszego zrozumienia istoty easter egga, ale ostrzegamy Was, że nie obejdzie się bez kilku drobnych spojlerów dotyczących samego filmu. Kamienie Nieskończoności przewijały się przez wszystkie filmy wchodzące w skład serii Marvel Cinematic Universe, a w wielkim finale, który teraz możemy oglądać na ekranie kin, Thanos usiłuje je skompletować. Klejnoty wsadzone do specjalnej rękawicy dają oczywiście potencjalnemu właścicielowi wielką moc. Jednym z ataków, jaki staje się wówczas dostępny, jest uderzenie za pomocą purpurowych wiązek energii. To właśnie ten efekt możemy zobaczyć w grze God of War, o ile spełnimy dwa warunki.

Jakie to warunki? Przede wszystkim należy zdobyć epicki talizman o nazwie Zniszczona Rękawica Wieków. Już sam jego opis daje do myślenia: "Ten starożytny relikt Hel został uznany za zbyt potężny, by pozostać w jednym kawałku, więc fragmenty jego mocy zostały rozproszone po wszystkich światach". Nie da się ukryć, że tekst ten jak ulał pasuje do Kamieni Nieskończoności, które z tych samych względów również ukryto w przeróżnych miejscach.


Ciekawie robi się jednak dopiero po spełnieniu drugiego warunku. W ulepszonej do maksimum rękawicy możemy osadzić trzy klejnoty, poprawiające statystyki Kratosa i oferujące mu inne, przydatne bonusy. Kiedy użyjemy standardowych kamieni lub zostawimy puste gniazda, przeprowadzony przy użyciu talizmanu atak wygląda zawsze tak samo. Inaczej dzieje się jednak, kiedy w slotach pojawi się dowolna kombinacja następujących klejnotów: Duszy Andvariego, Oka Zewnętrznego Świata, Spaczonego Umysłu Ivaldiego, Odłamka istnienia Asgardu, Kamień Czasu Njorda i Muspelheim Eye of Power (wybaczcie, nie dysponujemy polskim odpowiednikiem ostatniego, bo nie znaleźliśmy go jeszcze w grze). Tylko wtedy z rąk Kratosa wystrzeliwane są purpurowe wiązki energii, do złudzenia przypominające te, które widać w filmie Marvela.


Fani podejrzewają, że każdy z wymienionych artefaktów to odpowiednik jednego z Kamieni  Nieskończoności pojawiających się w Marvel Cinematic Universe:

  • Kamień Przestrzeni - Oko Zewnętrznego Świata
  • Kamień Umysłu - Spaczony Umysł Ivaldiego
  • Kamień Rzeczywistości - Odłamek Istnienia Asgardu
  • Kamień Mocy - Muspelheim Eye of Power
  • Kamień Czasu - Kamień Czasu Njorda
  • Kamień Duszy - Dusza Andvariego
My podzielamy to zdanie, bo o jakimkolwiek przypadku nie może być tutaj po prostu mowy. Jednocześnie chylimy czoła przed miłośnikami gry, którzy odkryli tego easter egga - biorąc pod uwagę jak mocno był on zakopany w God of War, aż dziw bierze, że ktokolwiek zdołał poskładać to nawiązanie do kupy. Respekt.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images