Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Twórcy Hitmana pokazali wczesną wersję okładki do pierwszej gry z serii - Agent 47 wygląda okropnie

0
0
Duńskie studio IO Interactive obchodzi w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia, więc jego członkowie nie szczędzą wysiłków, żeby należycie uczcić tę okrągłą rocznicę. Nie tak dawno deweloperzy zapowiedzieli premierę kompletnej edycji ostatniej odsłony serii Hitman, a teraz sięgnęli do archiwów, żeby uraczyć fanów łysego zabójcy unikatowym obrazkiem. Jest nim jedna z roboczych wersji okładki do pierwszej gry z tego cyklu, która w listopadzie 2000 roku została wydana pod nazwą Hitman: Codename 47. Przedstawiona na nim postać wygląda okropnie, ale samo zdjęcie jest warte uwagi, bo mówi nam kilka interesujących rzeczy.


Jakich? Przede wszystkim to, że już w 1998 roku, kiedy wspomniana okładka powstała, duńscy deweloperzy mieli jasno określoną wizję głównego bohatera. Agent 47 od początku był łysy i nosił garnitur, choć obrazek sugeruje, że pomysł na czerwony krawat, który dziś jest charakterystycznym elementem jego ubioru, powstał znacznie później. Ciekawostkę stanowi też fakt, że IO Interactive od początku planowało wydać produkt pod nazwą Hitman, mimo że formalności związane z zabezpieczeniem tego tytułu rozpoczęto znacznie później. Odpowiednie wnioski w urzędach patentowych zostały złożone dopiero w październiku 1999 roku w Europie i w marcu 2000 roku w Stanach Zjednoczonych. Fani zwrócili też uwagę na logotyp - pozbawiony jeszcze podtytułu Codename 47 - który ma ręcznie zmodyfikowaną literę "M". Identyczny zabieg wykonali dwa lata wcześniej dystrybutorzy filmu Krzyk (oryg. Scream), więc możemy tu mieć do czynienia z jawną inspiracją.


IO Interactive formalnie rozpoczęło działalność 14 kwietnia 2000 roku, kiedy duńska firma Reto-Moto powołała do życia dwie spółki o takiej właśnie nazwie. Tak naprawdę jednak Duńczycy mogą pochwalić się znacznie większym stażem, bo studio powstało 1 listopada 1990 roku i przez pewien czas funkcjonowało najpierw jako ASX, a potem jako Mermaid Invest. Najbardziej znanym produktem deweloperów jest oczywiście seria Hitman, choć mają oni na koncie również inne tytuły - Kane & Lynch oraz Freedom Fighters.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images