Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Far Cry 5 można odnaleźć wrak śmigłowca, którym przylatujemy do hrabstwa Hope

0
0
Jeżeli mieliście już okazję zagrać w Far Cry 5, to z pewnością w pamięci utkwił Wam otwierający zmagania prolog. Deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal stworzyli bardzo intensywne wprowadzenie, w którym poznajemy okoliczności przybycia do hrabstwa Hope głównego bohatera. Z początkowymi scenami związana jest niniejsza ciekawostka, ale zanim wejdziemy w szczegóły, tradycyjnie ostrzegamy Was przed drobnymi spojlerami w kolejnych akapitach. Dotyczą one właśnie wspomnianego intra.


Główny bohater przylatuje śmigłowcem do siedziby Josepha Seeda, żeby wraz z towarzyszącymi mu stróżami prawa dokonać aresztowania przywódcy kultystów. Mężczyzna daje się posłusznie skuć, choć wie, że o jego przechwyceniu nie może być mowy. W chwili kiedy policjanci ponownie zajmują miejsca w helikopterze, agresywnie nastawieni poplecznicy Ojca przeprowadzają skuteczny atak. Wskutek tych wydarzeń maszyna rozbija się, a poszczególni członkowie drużyny zostają porwani.

Zniszczony śmigłowiec jesteśmy w stanie oglądać przez chwilę z perspektywy jego pasażera, ale akcja szybko przenosi się na zewnątrz, gdzie zostajemy zmuszeni do ucieczki. Po tych scenach skutecznie zapominamy o katastrofie, bo też sama gra stara się o to, żebyśmy mieli ręce pełne roboty. Dopiero później, w trakcie eksploracji ogromnej krainy, możemy pokusić się o odnalezienie wraku. Autorzy nie zapomnieli umieścić w świecie gry, więc zawsze znajduje się on w tym samym miejscu.


Maszyna leży kilkadziesiąt metrów na wschód od posiadłości, w którym doszło do zatrzymania Josepha. Z racji tego, że okoliczny teren jest ogrodzony przez siatkę z drutem kolczastym, najłatwiej dostać się tam z powietrza - z pomocą innego śmigłowca lub desantem powietrznym. Warto zwrócić uwagę, że we wraku leży nakaz aresztowania, ten sam, który odczytywany jest Ojcu w intrze. To drobny, ale za to świetny detal, który dobrze świadczy o deweloperach Ubisoftu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles