Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W którym roku rozgrywa się akcja gry Far Cry 5? Tablice rejestracyjne sugerują, że nie w 2018

0
0
Wszyscy doskonale wiemy, że akcja piątej odsłony serii Far Cry przenosi nas do fikcyjnego hrabstwa Hope, które zlokalizowane jest na terytorium amerykańskiego stanu Montana. Twórcy gry chcieli uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z tematem kontrowersyjnej sekty i podobnie jak to miało miejsce w poprzednich produkcjach z tego cyklu, po prostu wymyślili ten setting, bazując na istniejącej w rzeczywistości krainie. Autorzy niezbyt chętnie zdradzają też, kiedy rozgrywają się wydarzenia przedstawione w ich najnowszym dziele. Możemy jedynie domyślać się, że jest to rok 2018.


Skąd to wiemy? Z licznych kalendarzy, które zdobią ściany domów w hrabstwie Hope. Część z nich zawiera jedynie ogólną datę "2018", ale niektóre sugerują, że aktualny miesiąc to wrzesień. Deweloperzy odrobili zadanie domowe, bo układ dni pokrywa się z faktycznym. 1 września 2018 roku wypada w świecie gry w sobotę, podobnie jak to ma miejsce w rzeczywistości.

Tego samego nie można powiedzieć jednak o tablicach rejestracyjnych. Władze stanowe w USA co jakiś czas zmieniają wygląd blach obowiązkowo przytwierdzanych do samochodów, więc na ich podstawie możemy z łatwością określić, z jakich lat pochodzą. Te używane w Far Cry 5 są już dawno, niestety, nieaktualne. Owszem, mieszkańcy Montany mieli do dyspozycji zaprezentowane w grze tablice, ale w latach 1991-2000. Szkoda, bo byłby to naprawdę fajny detal.


Rok 2018 jest prawdopodobny jeszcze z jednego względu. Gdyby akcja gry - tak, jak sugerują to tablice rejestracyjne - rozgrywała się kilkanaście lat wcześniej, główny antagonista serii byłby zdecydowanie młodszy. Z informacji ujawnionych przez Ubisoft wiemy, że Joseph Seed urodził się w 1974 roku, więc u schyłku millenium miałby zaledwie 26 lat. W Far Cry 5 wygląda na znacznie starszego jegomościa.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles