Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Posągi mamutów w grze Far Cry 5 to odniesienie do prehistorycznego Far Cry: Primal

0
0
Far Cry: Primal wspominamy bardzo miło, głównie dlatego, że cały świat zwrócił uwagę na nasz serwis, kiedy dwa lata temu odkryliśmy związaną z tą grą wpadkę Ubisoftu. Jeśli pamięć Was nie zawodzi, to zapewne domyślacie się, że chodzi o kwestię użycia w Primalu tej samej mapy, którą studio Ubisoft Montreal przygotowało wcześniej z myślą o grze Far Cry 4. Od tamtej pory do tematu prehistorycznej odsłony serii nie wracaliśmy i dopiero teraz nadarzyła się dobra ku temu okazja. Nie, tym razem nie chodzi o kolejną kompromitującą wtopę, ale o zwyczajne odniesienie do wydanego w 2016 roku poprzednika.


Podczas zwiedzania hrabstwa Hope możemy złożyć wizytę w parku geotermalnym Mastodon, którego ozdobą są cztery imponujących rozmiarów posągi mamutów. Bez wątpienia jest to easter egg związany właśnie z grą Far Cry: Primal, gdzie te dawno wymarłe zwierzęta pełniły rolę jednych z trudniejszych przeciwników i były często wykorzystywane przez Ubisoft w materiałach promujących produkt. Pomników jest w sumie cztery i wszystkie wyglądają dokładnie tak samo. Możecie je zobaczyć na zamieszczonym niżej materiale filmowym.


Warto jednak nadmienić, że bardzo podobny posąg istnieje naprawdę. W 2010 roku został on postawiony w Muzeum Washakie, które zlokalizowane jest w mieście Worland, w stanie Wyoming. Stamtąd już niedaleko do Montany, która graniczy z Wyoming od południa, a to właśnie w Montanie rozgrywa się akcja gry Far Cry 5. Niewykluczone, że deweloperzy chcieli w ten sposób upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images