Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Far Cry 5 sugeruje, że sequel Blood Dragona ma już nazwę

$
0
0
Dodatek Blood Dragon do trzeciej gry z serii Far Cry okazał się ogromną niespodzianką dla fanów tej strzelaniny. Rozszerzenie złożyło hołd filmom akcji z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, a deweloperzy zaprosili do współpracy Michaela Biehna, aktora pamiętanego z takich hitów, jak Terminator czy Obcy: Decydujące starcie. Na uwagę zasługiwał też absurdalny klimat tej produkcji, specyficzna oprawa audiowizualna i przeciwnicy w postaci dinozaurów strzelających z oczu laserami. Nie powinniśmy się zatem dziwić, że kiedy firma Ubisoft oficjalnie zapowiedziała Blood Dragona, mało kto uwierzył, że taki tytuł faktycznie się ukaże. Inna sprawa, że francuski koncern ujawnił istnienie gry 1 kwietnia, a więc w Prima Aprilis.


Blood Dragon spotkał się z ciepłym przyjęciem, a sam Ubisoft chętnie się do niego później odnosił, głównie za sprawą easter eggów w kolejnych odsłonach cyklu Far Cry - na przykład w Primalu pojawił się charakterystyczny szkielet dinozaura. W "piątce" również znajdziemy co najmniej dwa odniesienia do pamiętnego dodatku i w niniejszym artykule poświęcimy odrobinę miejsca pierwszemu z nich.

Jeśli wierzyć książce obecnej w grze Far Cry 5, kontynuacja Blood Dragona ma już swój podtytuł: Darling Revengeance. Rzeczone tomisko można odnaleźć już w pierwszej lokacji po zakończeniu intra - znajduje się ono na półce pod akwarium w kryjówce naszego wybawiciela. Przedmiot leży także w innych lokacjach, bo Ubisoft nie zadał sobie specjalnego trudu, żeby stworzyć zbyt wiele wariacji w temacie książek.


Tytuł sequela jest oczywiście nieprzypadkowy. Elizabeth Veronica Darling to pani doktor, która zaznaczyła swoją obecność w dodatku, stając się drugą po głównym bohaterze, najważniejszą postacią w fabule. Nazwa książki sugeruje, że tym razem kobieta dokona wielkiego aktu zemsty, ale szczegóły nie są znane. Mimo utyskiwania fanów, Ubisoft nie kwapi się na razie z oficjalną zapowiedzią gry Blood Dragon 2 i wszystko wskazuje na to, że nie ujrzymy go w niedalekiej przyszłości. Wśród zapowiedzianych dodatków do "piątki", takiej produkcji po prostu nie ma.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles