Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Filmy z Wiedźmina 3 obejrzano na YouTube już ponad miliard razy

0
0
Wiedźmin. Wiedźmin 2. Wiedźmin 3. Geralt. Jaskier. Yennefer. Triss. Ciri. Gwint. Płotka. Passiflora. Wszystko to obraca się wokół serii gier stworzonej przez polskie studio CD Projekt Red. I jeśli myślicie, że to u nas za dużo jest treści o przygodach Białego Wilka, to mamy dla Was małą niespodziankę. Wszystkie filmy w serwisie YouTube dotyczące trzeciego "Wieśka" zostały w sumie obejrzane ponad miliard razy. Z tym już ciężko nam jest konkurować.


Serwis Let's Play Index zbiera informacje na temat youtube'owych filmów przede wszystkim w kontekście popularnych let's playów oraz recenzji gier. Rzuciliśmy więc okiem na ogólne statystyki i w momencie pisania tego tekstu, wszystkie filmy powiązane z Dzikim Gonem zostały obejrzane 1,042,930,324 razy (tak, liczymy to już w miliardach!). Całość rozkłada się na więcej niż 66 tysięcy filmów przygotowanych przez ponad 2300 kanałów. Zaznaczamy, że dotyczy to jedynie nagrań związanych z rozgrywką - te zestawienia nie zawierają wszelkich materiałów publicystycznych o uniwersum Andrzeja Sapkowskiego oraz filmów, w których Wiedźmin 3 pojawia się jedynie jako część większej całości... co znacząco podbiłoby statystyki. Nie dziwi więc średnia długość takich materiałów, która wynosi ponad 31 minut, a gdybyśmy chcieli obejrzeć wszystkie dostępne w tej chwili filmy, to musielibyśmy poświęcić na to ponad 1437 dni, prawie cztery lata. Sporo.

Jeśli spojrzymy na liczby bardziej szczegółowo, Polsce, o dziwo, daleko jest do podium. W zestawieniu państw, które przygotowały najwięcej tego typu filmów, nasz kraj znajduje się dopiero na pozycji dziewiętnastej (na szczycie tabeli są Niemcy), a jeśli spojrzymy na kraje z najwyższą liczbą odsłon, spadamy o kolejne sześć oczek w dół, daleko poza przodujące Stany Zjednoczone. W przypadku kompletnego czasu trwania filmów z Dzikiego Gonu, jesteśmy dopiero na trzydziestym miejscu. Niezależnie jednak od tego, jak wypadamy na tle innych państw, jednego jesteśmy pewni - nikt nie jest bardziej związany emocjonalnie z Geraltem od Polaków.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles