Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Powstała mapa wszystkich zgonów w pecetowej wersji gry Dark Souls

0
0
Każdy z nas ma jakieś hobby. Dla niektórych jest nim sport, który ma potencjał na przyniesienie wymiernych korzyści, poza samą satysfakcją, rzecz jasna. Inni, mocno związani z grami, zawsze mają jakąś drobną szansę na zostanie e-sportowcami i zarabianie na graniu w gry, wbrew temu co mówią wszyscy rodzice. Są też pasjonaci, wśród których można wymienić moderów - ci tworzą swoje światy głównie dla przyjemności, choć faktycznie istnieje szansa, że zostaną zauważeni przez deweloperów i może nawet dzięki temu znajdą pracę. A potem są jeszcze pozytywni szaleńcy, tacy jak bohater naszej dzisiejszej opowieści, który - między innymi - stworzył mapę śmierci graczy w pierwszych Dark Soulsach.


Gracz ukrywający się pod ksywką DriftItem zamieścił na swoim profilu twitterowym kilka różnych infografik dotyczących pierwszej odsłony cyklu, stworzonych na bazie danych wyciągniętych z gry. Jak sam podkreślił, powodem tego przedsięwzięcia było zeszłomiesięczne zamknięcie serwerów Demon Souls. W rezultacie, masa danych i stworzonego przez graczy "lore" po prostu wyparowały. DriftItem nie chce dopuścić by coś podobnego stało się w przypadku Dark Souls, więc za pomocą specjalnego klienta do pecetowej wersji gry, zebrał on i zarchiwizował całą masę treści stworzoną i udostępnioną przez graczy online. W tej chwili w świecie gry znajduje się około 42 tysiące śladów krwi (oznaczających miejsca śmierci graczy) oraz ponad 53 tysiące notatek pozostawionych przez innych użytkowników. Przykładowo, w Oolacile można znaleźć 12705 plam krwi, z czego tylko 6195 jest efektem walk z bossami, z których najgroźniejszy okazał się Artorias.


Jeśli śmierć w Soulsach jest dla Was mało interesująca, warto spojrzeć na najpopularniejsze wiadomości, które gracze zostawili innym wirtualnym wojownikom. Żadną niespodzianką jest miejsce pierwsze i "Praise the Sun!" stanowiące niecałe 7% wszystkich komunikatów, ale trafiają się również mniej lub bardziej pomocne wskazówki ("Here!", "Try jumping") czy zwyczajne "Good luck". W chwili tworzenia infografiki, w grze znajdowało się 53305 notatek napisanych przez 35127 graczy. DriftItem podkreśla, że wiele wiadomości z dnia premiery wciąż znajduje się w grze, a średni czas żywotności takiej treści to około 490 dni. Wiadomości w butelce to już przeżytek.

Kłaniamy się nisko graczowi, który podjął się takiego zadania i przypominamy, że powyższe informacje dotyczą jedynie pecetowej wersji Dark Souls. DriftItem ma już na swoim koncie podobne działania, choćby przy Counter-Strike'u, ale wygląda na to, że przy serii Soulsów pozostanie na dłużej - jeśli tylko uda mu się obejść zabezpieczenia antycheatowe, które posiada trzecia odsłona serii. Życzymy powodzenia i z uwagą śledzimy kolejne znaleziska.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images