Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Jest czterech bogów w uniwersum gry Gothic - Innos, Adanos i Beliar mają ojca

0
0
Za powyższe stwierdzenie fani przygód Bezimiennego mogą spalić nas na stosie, ale istnieje dowód, że jest ono w stu procentach prawdziwe. Dowód w postaci wypowiedzi Kaia Rosenkranza (niegdysiejszego pracownika firmy Piranha Bytes i twórcy oprawy muzycznej do pierwszych trzech odsłon serii Gothic), który jeszcze przed premierą dodatku Noc Kruka do "dwójki" podzielił się tą informacją ze światem. Z racji tego, że wypowiedź padła w wywiadzie dla niemieckiego serwisu World of Gothic piętnaście lat temu, mało kto ją w ogóle pamięta. Od czego jednak macie nas? Dzielna ekipa Ciekawostek przekopała się niedawno przez materiał źródłowy i wyłowiła ów smakowity kąsek na powierzchnię.

Wyobrażenie Innosa

Każdy fan Gothica wie, że stwórcą wszechświata w tym uniwersum jest Innos, bóg ognia, sprawiedliwości, ładu i porządku, który po podzieleniu się na dwie połowy najpierw dał życie swojemu przeciwieństwu, mrocznemu Beliarowi, a potem - raz jeszcze dzieląc się na dwie części - Adanosowi. Tutaj temat moglibyśmy zamknąć, bo odnajdywana w pierwszym Gothicu księga "Mądrość bogów" wyraźnie mówi, że przed Innosem nie było absolutnie niczego. W podobnym tonie wyraża się również Vatras, czyli arcymag wody. W drugim Gothiku można usłyszeć od niego, że "Innos jest pierwszym i najpotężniejszym z bogów - to on dał światu Słońce. W jego władaniu znajdują się światło i ogień, które podarował ludzkości".

Więcej światła na sprawę daje jednak wspomniany na początku wywiad, w którym Rosenkranz został zapytany o to, kto jest trzynastym magiem wspomnianym przez Saturasa w pierwszym Gothicu. Muzyk nie zdradził dziennikarzowi tej tajemnicy, twierdząc, że odpowiedzi na pewne pytania nigdy nie powinny zostać udzielone. Jako podobny przykład podał kwestię istnienia czwartego boga w uniwersum, który formalnie jest ojcem Innosa, Beliara i Adanosa. To Ra, bóstwo nigdy nie wymienione w grach z serii Gothic, a wspomniane jedynie przelotnie w komiksie. Ze słów KaiRa wynika, że w ten temat też lepiej jest się nie wgłębiać.

Kai Rosenkranz

Imię "Ra" faktycznie pada w rzeczonym komiksie, kiedy czwórka skazańców ma zostać wrzucona do Górniczej Doliny. W niebieskich dymkach możemy przeczytać następujące zdanie: "W imieniu jego wysokości króla Rhobara II, pana Varantu, który zjednoczył cztery morskie królestwa Myrtany, człowiek trzech bogów, gubernator najwyższego boga, Ra, skazuję tych czterech więźniów na areszt w kopalniach rudy w Khorinis". Fani najwyraźniej mylnie zinterpretowali ten tekst, uznając, że Ra to alternatywne imię Innosa, ale słowa Rosenkranza kompletnie zmieniają postać rzeczy. Imię "Ra" zostało zarezerwowane dla istoty jeszcze starszej niż Innos, mimo, że informacje podawane w samej grze temu wyraźnie przeczą...Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images