Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Powstał mod do gry Battlefront II, który szydzi z tłumaczeń EA w sprawie lootboksów

0
0
Firma Electronic Arts nie miała w zeszłym roku łatwego życia. Po niezbyt optymistycznie przyjętej Andromedzie, na jesień wybuchła wielka afera związana z systemem progresu w Battlefroncie II, ściśle powiązanym z obecnymi w produkcji lootboksami. Przypomnijmy, że odpowiedź EA na niezadowolenie graczy została uznana za najgorzej oceniany post w historii Reddita. Sprawa trochę przycichła, ale ludzie łatwo nie zapominają. Tydzień temu światło dzienne ujrzał mod do Battlefronta II, który nawiązuje do tej niechlubnej wtopy.


Kiedy jeden z posiadaczy najnowszej gwiezdnowojennej strzelanki wyraził swoje niezadowolenie z kosztu odblokowania postaci Dartha Vadera, Community Manager EA napisał długą wypowiedź, z której wybijało się przede wszystkim jedno zdanie: "Naszym celem jest danie graczom poczucia dumy i spełnienia poprzez odblokowywanie nowych bohaterów." Jak możecie się domyślić, społeczność odebrała to jako PR-ową papkę, z pomocą której próbuje się nieudolnie wyciszyć hejt. To właśnie zacytowane "poczucie dumy i spełnienia" stało się bohaterem omawianego dziś moda. Poprawka stworzona przez użytkownika o ksywce Dareedevokl zmienia teksturę lootboksa na gwiezdne niebo z charakterystycznym żółtym napisem o treści... "Pride and accomplishment". Pracownikom Electronic Arts pewnie do dziś odbija się czkawką niefortunne sformułowanie, a jak widać sami gracze nie pozostawiają na wydawcy suchej nitki.

Całą sytuację na pewno można było rozwiązać zupełnie inaczej, choć najpewniej należało po prostu zacząć od zupełnie innej konstrukcji rozwoju klas w drugim Battlefroncie. Ciężko jest też uwierzyć w tłumaczenia Blake'a Jorgensena, dyrektora finansowego EA, że dawanie w skrzynkach alternatywnych strojów dla bohaterów byłoby niezgodne z kanonem. Gracze zajęli się również tym tematem, przygotowując różowego Dartha Vadera. Czy potrzebny jest tu jakikolwiek dodatkowy komentarz?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083