Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Wiemy, ile kosztowała gra Kingdom Come oraz ile studio Warhorse na niej zarabia

0
0
Czy za pieniądze zebrane w ramach publicznej zrzuty można zrobić tak dużą grę, jak Kingdom Come: Deliverance? Odpowiedź na to pytanie brzmi "nie". Choć studio Warhorse swoją kampanię na Kickstarterze zakończyło spektakularnym sukcesem (w lutym 2014 roku udało się zebrać 1,8 mln dolarów, choć poproszono tylko o 500 tysięcy), to jednak suma ta okazała się niewystarczająca, żeby pokryć koszty związane z produkcją i reklamą erpega. Dziś wiemy już, że koszty te zamknęły się łączną kwotą 36 milionów dolarów. Oznacza to, że crowdfundingowa zbiórka zapewniła zaledwie 5% wszystkich pieniędzy niezbędnych do powstania KCD!


Podana wyżej suma padła w obszernym artykule dotyczącym gry Kingdom Come: Deliverance, który przygotowano z myślą o najnowszym numerze czeskiego magazynu Forbes. Debiutanckie dzieło studia Warhorse jest szeroko komentowane za naszą południową granicą, a pomysłodawca tej produkcji - Daniel Vávra - w Czechach staje się osobą bardzo popularną. Deweloper został niedawno zaproszony do studia publicznej telewizji, gdzie przez półtorej godziny opowiadał o swojej grze, a teraz jego twarz zdobi okładkę wspomnianego Forbesa.


W artykule pojawiły się jeszcze inne ciekawe informacje dotyczącego Kingdom Come. W pewnym momencie istnienie projektu było bardzo poważnie zagrożone, bo Danielowi zostało na koncie zaledwie 10 tysięcy koron czeskich (około 1600 zł), ale po desperackich poszukiwaniach inwestora udało się go znaleźć i uratować ambitne dzieło. Forbes podaje również, że studio Warhorse otrzymuje 24 mln dolarów za milion sprzedanych kopii, co oznacza, że po odjęciu wszystkich kosztów licencyjnych i podatków deweloper dostaje 24 dolary z każdego sprzedanego egzemplarza gry. To mniej niż połowa ceny, jaką normalnie płacimy za ten tytuł. 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images