Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Świat w Kingdom Come: Deliverance jest dwukrotnie mniejszy od tego ze Skyrima

0
0
Zwiedzając świat w grze Kingdom Come: Deliverance można odnieść wrażenie, że przygotowany przez deweloperów obszar jest ogromny, zwłaszcza, gdy przemierzamy go na piechotę. W rzeczywistości jednak mapa nie poraża swoimi rozmiarami - ze względu na ograniczenia napędzającego erpega silnika, pracownicy czeskiego studia Warhorse mogli udostępnić teren o wielkości 16 kilometrów kwadratowych. W porównaniu do konkurencyjnych tytułów wynik ten trudno uznać za rewelacyjny. Dość powiedzieć, że w Skyrimie skute lodem terytorium było ponad dwa razy większe.


Dla niektórych z Was ta wiadomość może okazać się zaskakująca, ale prawa jest taka, że Kingdom Come: Deliverance przegrywa w tej kategorii ze wszystkimi ostatnimi odsłonami serii The Elder Scrolls. Morrowind oferował obszar o wielkości 24 km2 (wartość ta uwzględnia archipelag Firemoth i wyspę Solstheim), wspomniany wcześniej Skyrim 37 km2, a największa - do tej pory - odsłona TES-a, czyli Oblivion, 57 km2. Mowa tutaj wyłącznie o światach projektowanych "ręcznie", bo nie da się ukryć, że taki The Elder Scrolls II: Daggerfall zostawia w tyle każdą późniejszą grę z tego cyklu. Pamiętajmy jednak, że teren w niej był w większości generowany proceduralnie.

Mapa w grze Kingdom Come: Deliverance jest kwadratowa.

Niewielki obszar, na którym można było pracować, zmusił też deweloperów z Czech do pewnych ustępstw. O ile ogólny wygląd map pokrywa się z tym, co możemy podziwiać dziś w serwisie Google Maps, tak widoczne w grze Kingdom Come: Deliverance osady i miasteczka nie zawsze znajdują się na "swoich" miejscach. Dobrym tego przykładem są spalone w prologu Skalice, skąd wywodzi się główny bohater opowieści. W rzeczywistości odległość pomiędzy Skalicami i Ratajami wynosi ok. 10 kilometrów, z kolei w czeskim produkcie dystans ten skrócono o ponad połowę. Autorzy tłumaczyli się, że taki zabieg był absolutnie niezbędny, bo silnik nie jest w stanie obsłużyć terenu większego niż 4x4 km. Z tego właśnie też względu mapa w KCD jest kwadratowa.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles