Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Kingdom Come: Deliverance obecny jest również koń Cirilli z Wiedźmina

0
0
Płotka Geralta z Rivii nie jest jedynym nawiązaniem do Wiedźmina, przygotowanym przez twórców gry Kingdom Come: Deliverance ze studia Warhorse. W jednej z obecnych w czeskim erpegu stadnin można natknąć się również na Kelpie - konia, którego w książkach Andrzeja Sapkowskiego przygarnęła Cirilla Fiona Elen Riannon. Kara klacz wystawiona jest na sprzedaż w miejscowości Neuhof, co oznacza, że da się ją kupić i używać jako podstawowego wierzchowca.


Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Płotki, z Kelpie również powiązany jest dialog, który można nawiązać z handlarką koni, ale tym razem nie odnosi się on bezpośrednio do wiedźmińskiego uniwersum. Właścicielka stadniny sugeruje jedynie, że klacz jest tania, bo cuchnie rzecznym mułem. Ma to swoje uzasadnienie, bo nazwa Kelpie wywodzi się tak naprawdę z folkloru celtyckiego i oznacza zmieniającego kształty wodnego konia, który nawiedza szkockie akweny. Andrzej Sapkowski musiał mieć świadomość o istnieniu takiej legendy i na potrzeby swoich powieści powiązał to imię z wierzchowcem przygarniętym przez Ciri. W książce Wieża Jaskółki dziewczyna staje się posiadaczem Kelpie, kiedy jej poprzedni właściciel - Hotsporn - zostaje zabity na szlaku przez bandytów.


Biorąc pod uwagę powyższe, można poddać w wątpliwość, że to Wiedźmin był inspiracją dla twórców gry Kingdom Come: Deliverance, ale naszym zdaniem nie ma tutaj mowy o przypadku. Kelpie w czeskim erpegu, podobnie jak we wspomnianej książce, ma czarne umaszczenie. W celtyckich legendach wyobraża się go z kolei jako niebieskiego lub białego rumaka.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles