Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W grze Elex można natknąć się na wrak polskiego samochodu

0
0
Choć akcja gry Elex rozgrywa się na fikcyjnej planecie Magalan, deweloperzy ze studia Piranha Bytes wrzucili do zwiedzanego przez nas świata wiele elementów jednoznacznie kojarzących się z Ziemią. Należą do nich przede wszystkim wraki samochodów, które rdzewieją w pobliżu licznych dróg i opuszczonych budynków. Ciekawostkę stanowi fakt, że jedno z takich aut ewidentnie posiada polskie korzenie. Stworzony przez naszych zachodnich sąsiadów model jest łudząco podobny do Warszawy 200, produkowanej przez FSO od roku 1957.


Warszawa była pierwszym samochodem osobowym produkowanym seryjnie w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Auto zaprojektowano na bazie radzieckiego pojazdu GAZ-M20 Pobieda, dlatego debiutanckie modele praktycznie niczym nie różniły się od pierwowzoru, przynajmniej z zewnątrz. Dopiero po kilku latach postanowiono zmodernizować nadwozie, implementując w nim m.in. zupełnie nową atrapę chłodnicy. To właśnie charakterystyczny grill jest tym elementem, który pozwala przypuszczać, że widziane w Elexie pojazdy były wzorowane właśnie na Warszawie 200. Tworzony w Związku Radzieckim GAZ-M20 nigdy nie doczekał się podobnej przeróbki.


Auto widoczne jest w wielu miejscach, a jedną z takich lokacji zaprezentowaliśmy na zamieszczonym wyżej materiale filmowym. Znajduje się ona niedaleko miasta Goliet, więc można odwiedzić je niedługo po rozpoczęciu zmagań.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles