Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Autor Counter-Strike'a został aresztowany za seksualne wykorzystanie dziecka

0
0
Jess Cliffe ma duże kłopoty. Współtwórca słynnego moda Counter-Strike, który zapoczątkował niezwykle popularną serię strzelanin, został dziś w nocy aresztowany przez policję w amerykańskim mieście Seattle. Deweloper nie został jeszcze formalnie oskarżony, ale powód zatrzymania jest naprawdę poważny, chodzi bowiem o seksualne wykorzystanie dziecka. Szczegóły sprawy nie są znane i można spodziewać się, że nowe fakty ujrzą światło dzienne w kolejnych dniach.


Twórcy strzelaniny poświęcono artykuł w lokalnym serwisie KIRO 7. O problemach dewelopera napisało też branżowe Kotaku i to właśnie dziennikarze tego ostatniego portalu dowiedzieli się, że firma Valve wie o aresztowaniu swojego pracownika. Cliffe został już zawieszony w obowiązkach i teraz wszyscy czekają na dalszy rozwój wypadków.

Jess Cliffe

Jess Cliffe zasłynął dziewiętnaście lat temu, kiedy wspólnie ze swoim kolegą (Minh Le) opublikował moda do gry Half-Life o nazwie Counter-Strike. Nakładka cieszyła się tak dużym powodzeniem, że prawa do niej kupiła firma Valve. Produkt oficjalnie zadebiutował w 2000 roku i był sukcesywnie rozwijany w następnych latach. Najnowsza odsłona cyklu - Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) - znalazła już prawie czterdzieści milionów nabywców. CS jest oczkiem w głowie Gabe'a Newella. To właśnie z myślą o tej strzelaninie powstał Steam, który początkowo miał być platformą do aktualizacji shootera.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles





Latest Images