Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Unikatowy skin z gry CS:GO sprzedano za ponad 200 tysięcy złotych

0
0
Ponad dwieście tysięcy złotych zapłacił jeden z fanów gry CS:GO za skin o nazwie "Smocza wiedza" do brytyjskiego karabinu snajperskiego AWP. Transakcja została sfinalizowana w miniony poniedziałek i z pewnością jest jedną z najwyższych, o ile nie najwyższą, w całej historii handlu przedmiotami kosmetycznymi. Unikatowa skórka do strzelaniny Counter-Strike: Global Offensive kosztowała dokładnie 61 052 dolarów amerykańskich i 63 centy, a nabył ją jeden z użytkowników serwisu OPSkins.


Choć faktyczna cena "Smoczej wiedzy" (ang. "Dragon Lore") oscyluje w okolicach 1600 dolarów (ok. 5300 złotych), kupiony kilka dni przedmiot ma zdecydowanie większą wartość. Przede wszystkim skórka ma status "fabrycznie nowej", a więc nie widać na niej żadnych śladów zniszczeń, które charakteryzują skiny z niższych i przez to znacznie tańszych klas. Po drugie, broń zawiera naklejkę z autografem Tylera Lathama (pseudonim "Skadoodle"), który wchodzi w skład profesjonalnej drużyny e-sportowej Cloud9. Ten amerykański zespół w minioną niedzielę zwyciężył po pasjonującym finale w imprezie ELeague Major: Boston, a wspomniany Skadoodle okazał się najlepszym graczem w całym turnieju.

Broń zawiera autograf MVP ostatniego Majora i logotyp krakowskiego turnieju.

Rekordowa skórka jest najrzadziej wypadającym przedmiotem z kolekcji Cobblestone, a wydropić można ją wyłącznie podczas najważniejszych turniejów Counter-Strike: Globsl Offensive, czyli na tzw. "Majorach". Ta konkretna "Smocza wiedza" wypadła podczas turnieju PGL Major Kraków 2017, który odbył się w drugiej połowie lipca ubiegłego roku w stolicy Małopolski - na snajperce widnieje więc stosowne logo. Poprzedni posiadacz skina kupił go za sumę 35 tysięcy dolarów, ale zdecydował się ją sprzedać pod warunkiem, że nowy nabywca zapłaci za nią minimum 61 tys. Tak też się stało, dlatego unikatowy przedmiot w poniedziałek zmienił właściciela i zapisał się w historii elektronicznej rozrywki.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles