Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Bozar w grze Fallout 2 został karabinem maszynowym w wyniku błędu

0
0
Bozar jest nie tylko jednym z najlepszych karabinów maszynowych dostępnych w grze Fallout 2, ale też względnie tanim, co czyni go idealnym orężem do rozprawiania się z licznymi wrogami zamieszkującymi wirtualne pustkowia. Broń ta wyróżnia się na tle innych środków zagłady z jeszcze jednego względu - ma wygląd typowy dla snajperki, a nie pukawki strzelającej ogniem ciągłym, a jakby tego było mało, korzysta ona z takiej samej amunicji, jak inne narzędzia mordu zaprojektowane do eliminowania rywali z dużych odległości. Jeśli zaczynacie podejrzewać, że nie jest to dziełem przypadku, to macie rację.

Trójwymiarowy model Bozara stworzony przez fana na bazie projektu broni z gry Fallout 2.

Twórcy drugiego Fallouta od początku chcieli, żeby Bozar reprezentował grupę snajperek, ale w trakcie przypisywania współczynników do tej pukawki, pomylili się w określeniu sposobu, w jaki wypluwa ona naboje. W rezultacie, z oręża strzelającego jednym pociskiem stworzyli przypadkiem broń maszynową, rewelacyjnie sprawdzającą się na średnich i dalekich dystansach. Co istotne, błąd ten został przez pracowników studia Black Isle zauważony, ale deweloperzy niczego w ustawieniach Bozara nie zmienili, najwyraźniej dochodząc do wniosku, że taki wynalazek będzie stanowić miłe urozmaicenie w arsenale gracza. Fani Fallouta szybko docenili możliwości karabinu, choć nie da się ukryć, że popularności przysporzyła mu również zaskakująco niska cena, wynosząca tylko 5250 dolarów.

Bozar widoczny w grze Fallout 2.

Bozar zagościł w serii ponownie dopiero w dodatku Gun Runners' Arsenal do gry Fallout: New Vegas. Studio Obsidian Entertainment zachowało charakterystyczny wygląd lubianej przez fanów spluwy, choć zmieniło typ amunicji, z której karabin korzysta.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images