Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Książka obecna grze Dragon Age: Inkwizycja doczeka się prawdziwego wydania

0
0
BioWare w ostatniej dekadzie zapadło graczom w pamięć przede wszystkim dzięki dwóm seriom gier: Mass Effect oraz Dragon Age. Zeszłoroczna kontynuacja serii kojarzonej przede wszystkim z komandorem Shepardem nie spełniła oczekiwań graczy, więc wielu fanów z nieskrywaną obawą czeka na pierwsze informacje o kolejnej wielkiej przygodzie fantasy. Nim jednak cokolwiek usłyszymy na temat Dragon Age'a IV, już w lipcu będziemy mieli okazję przeczytać powieść autorstwa... Varrika, jednego z drugoplanowych bohaterów tego cyklu.

Varric Tethras

Varric Tethras to krasnolud, którego gracze mieli okazję spotkać po raz pierwszy w wydanym w 2011 roku Dragon Age II. Kompan okazał się na tyle sympatyczną postacią, że na stałe wpisał się również w kolejną odsłonę serii. To właśnie w bardzo dobrze przyjętej Inkwizycji dowiadujemy się sporo o zapleczu pisarskim przyjacielskiego kransoluda, który zasłynął w Thedas napisanymi przez siebie dwiema częściami Kryminalnych zagadek Górnego Miasta (ang. Hard in Hightown). W trakcie rozgrywki zebrać możemy kilkanaście rozdziałów dzieła Varrika, a także wziąć udział w dość zawiłym wątku pobocznym, którt skupia się na polowaniu na osobę odpowiedzialną za wydanie trzeciej książki z tej serii... już nie pióra naszego towarzysza. No cóż, nikt nie powiedział, że autorzy tzw. fanficów mają w Dragon Age'u łatwo.

Dragon Age: Hard in Hightown zadebiutuje na rynku 31 lipca 2018 roku. Autorką powieści jest Mary Kirby - jedna z pracujących nad flagową serią fantasy scenarzystek Bioware, która odpowiedzialna jest między innymi za stworzenie samej postaci Varrika oraz dialogów z nim związanych w drugiej i trzeciej odsłonie cyklu. Książka, jak można się spodziewać po jej cyfrowej zawartości w Inkwizycji, przedstawi przebieg wydarzeń w Kirkwall z punktu widzenia krasnoluda. Mowa tu oczywiście o starciach frakcji, w których sami braliśmy udział w skórze Hawke'a w grze z 2011 roku. Wystarczy Wam taki smakołyk w oczekiwaniu na zapowiedź Dragon Age'a IV? Nam wygląda na zwykłą zapchajdziurę.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles