Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

W filmie Hardcore Henry znajduje się plakat z gry Superhot

0
0
Autorzy gry Superhot mogą mieć powody do zadowolenia. Nie dość, że pod koniec lutego opublikowali swoje debiutanckie dzieło, które spotkało się z pozytywnymi opiniami recenzentów, to na dodatek dorobili się easter egga w jednym z najgorętszych filmów tej wiosny - Hardcore Henry. Plakat reklamujący polską strzelaninę zdobi niewielkie mieszkanie, przez które tytułowy bohater przechodzi, wykonując pierwsze zadanie dla Jimmy'ego. Choć nie możemy tego stwierdzić ze stuprocentową pewnością, wierzymy, że w geście rosyjskich filmowców nie ma mowy o przypadku i umieszczenie tego afiszu było ich w pełni świadomą decyzją.


Wspominaliśmy już wcześniej, że Ilya Naishuller jest wielkim fanem gier video, dlatego wydaje się logiczne, że reżyser i pomysłodawca filmu Hardcore Henry mógł w ten sposób oddać hołd nowatorskiej strzelaninie. Gra Superhot trafiła do sprzedaży 25 lutego 2016 roku, ale już przed swoją premierą narobiła sporo zamieszania wśród fanów wirtualnych shooterów. Stało się tak za sprawą szalenie interesującej mechaniki rozgrywki, w której otaczający nas świat zostaje wprawiony w ruch tylko wtedy, gdy sami poruszamy naszym bohaterem. Oba dzieła łączy oczywiście perspektywa pierwszej osoby i choć na tym większe podobieństwa się kończą, trzeba pamiętać, że zarówno gra, jak i film, to produkcje na swój sposób rewolucyjne. W tym kontekście umieszczenie plakatu reklamującego łódzką strzelankę przez Rosjan wydaje się być całkiem sensowne.


Jeśli chcecie zobaczyć easter egga podczas projekcji filmu w kinie, koniecznie zwróćcie uwagę na ścianę mieszkania, do którego Henry wspina się po fasadzie budynku na początku filmu. W tym samym pokoju na kanapie siedzi młodzieniec, z niedowierzaniem obserwujący intruza w swoim lokalu. Plakat wisi tuż nad nim, a widać go dosłownie przez krótką chwilę. Niestety, na razie nie jesteśmy w stanie zaprezentować Wam potwierdzenia w postaci klatki z filmu i musi wystarczyć Wam powyższy obrazek. Podobnej ilustracji użyto w obrazie Naishullera.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles