Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Fallout 2 to pierwsza gra w historii, w której odbył się homoseksualny ślub

0
0
Fallout 2 z 1998 roku to pierwsza gra w historii, która jego bohaterowi pozwala wziąć ślub z przedstawicielem tej samej płci. Co prawda do ewentualnej ceremonii dochodzi w określonych okolicznościach i zawsze z przymusu (ucieczka sprzed ołtarza grozi śmiercią naszego podopiecznego), ale fakt jest faktem – żaden inny produkt rozrywkowy nie pozwalał wcześniej na zawarcie związku małżeńskiego przez parę homoseksualistów.


W przypadku drugiego Fallouta bohaterem zaślubin staniemy się w miasteczku Modoc, o ile wpierw uda nam się zaciągnąć do łóżka którąś z pociech Grishama, lokalnego rzeźnika. Zarówno Miria (córka), jak i Davin (syn) nie będą mieć obiekcji przed seksem z naszym herosem, niezależnie od tego czy jest on mężczyzną, czy kobietą. Po udanym stosunku do pokoju wparuje jednak ojciec ze strzelbą w rękach i zażąda natychmiastowego ślubu, niezależnie od płci, którą reprezentujemy. Wymiganie się od ceremonii praktycznie nie wchodzi w grę (może to zrobić wyłącznie mężczyzna i tylko w przypadku Mirii), bohater za swoje zaloty zostaje więc ukarany przyłączeniem do drużyny klasycznej kuli u nogi. Cała scena ma mocny akcent humorystyczny, być może dlatego nigdy nie spotkała się z negatywną reakcją fanów Fallouta, nie tylko po premierze, ale i w kolejnych latach.

Tak kończyło się ratowanie Bertrama w grze Świątynia pierwotnego zła.

Miłośnicy erpegów okazali się zdecydowanie mniej pobłażliwi dla homoseksualnego ślubu w grze Świątynia pierwotnego zła(The Temple of Elemental Evil). W produkcie firmy Troika Games jeden z członków drużyny z radością poślubia niewolnika Bertrama, o ile grupie uda się wyzwolić go z kajdanów i zwrócić mu upragnioną wolność. Za ten niespodziewany "zwrot akcji" autorzy zebrali potem ostre cięgi od mocno rozczarowanych fanów.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles

Latest Images