Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Jedno z pomieszczeń w filmie Hardcore Henry inspirowane jest grą Left 4 Dead

0
0
W filmie Hardcore Henry, który od wczoraj wyświetlany jest w polskich kinach, można znaleźć sporo odniesień do elektronicznej rozrywki, a w szczególności do pierwszoosobowych strzelanin. Pomysłodawca obrazu - Ilya Naishuller - nigdy nie krył swojej fascynacji grami komputerowymi, choć jak sam przyznał w wywiadzie dla magazynu Wired, nie chciał umieszczać zbyt wielu oczywistych odniesień do popularnych shooterów. Reżyser efektownego widowiska świadomie odrzucił na przykład podsuwany przez kolegów pomysł zabicia pierwszego przeciwnika za pomocą łomu. Główny bohater filmu jest niemy i gdyby faktycznie skorzystał z takiego przedmiotu w walce, mielibyśmy do czynienia z ewidentnym nawiązaniem do popularnej serii Half-Life.


Pomieszczenie w grze Left 4 Dead. Szafka z bronią i apteczka pojawią się tylko w kampanii.

Nie zmienia to faktu, że Rosjanin pokusił się o kilka klasycznych easter eggów, które nawet uważni widzowie mogą przegapić podczas seansu w kinie. Dobrym tego przykładem jest strażnicza budka na szczycie wieżowca, gdzie rozgrywa się wielki finał opowieści o tytułowym zabijace. Naishuller zdradził, że pomysł na umieszczenie małej chatki na dachu został zaczerpnięty bezpośrednio z gry Left 4 Dead, której on sam jest wielkim fanem. Choć pomieszczenie nie jest tak obszerne, jak to występujące w strzelaninie firmy Turtle Rock Studios, znajdziemy w nim dokładnie te same obiekty: niewielki stolik, wiszącą na ścianie apteczkę, skrzynkę z granatami i szafkę zawierającą broń palną. Pokój, którym inspirował się reżyser Hardcore Henry, zlokalizowany jest w piątym i ostatnim etapie kampanii No Mercy, zatytułowanym The Rooftop Finale.


Kadr ze zwiastuna filmu Hardcore Henry. Widać na nim zarówno lądowisko, jak i wspomnianą stróżówkę.

Warto również zauważyć, że zarówno w filmie, jak i na wspomnianej mapie z kampanii strzelaniny, znajduje się lądowisko śmigłowców. Choć reżyser nigdy nie zasugerował, że cały projekt lokacji na dachu stanowi nawiązanie do gry Left 4 Dead, trudno uznać je za przypadkowe.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Latest Images