Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Zamach na Kennedy'ego przeprowadzili templariusze, czyli lekcja historii z serią Assassin's Creed

0
0
W ostatnim tygodniu października Donald Trump ujawnił akta dotyczące morderstwa Johna F. Kennedy'ego, które miało miejsce dokładnie 54 lata temu, 22 listopada 1963 roku. Choć amerykański prezydent upublicznił jedynie część z kilku tysięcy dokumentów, opinia publiczna w Stanach Zjednoczonych była żywo zainteresowana tematem. Nic dziwnego, sprawa zamachu od dawna budzi spore kontrowersje za Oceanem, a liczni zwolennicy teorii spiskowych nie akceptują oficjalnego wyniku śledztwa, podczas którego ustalono, że jedynym strzelcem był Lee Harvey Oswald. Zupełnie inaczej kwestię tę widzą autorzy gier z serii Assassin's Creed. Według nich zabójcą był właśnie Oswald, ale działał on na zlecenie templariuszy, którzy w Dallas przeprowadzili udaną akcję zdobycia posiadanego przez Kennedy'ego Rajskiego Jabłka.


W uniwersum Assassin's Creed John Fitzgerald Kennedy stał się naturalnym celem dla firmy Abstergo Industries, a co za tym idzie, templariuszy. Władzom zakonu nie podobał się fakt, że amerykański prezydent walczył o równe prawa dla wszystkich mieszkańców kraju, bez względu na kolor ich skóry, a także to, że chciał on zaprosić Związek Radziecki do wspólnej eksploracji kosmosu. Istotną kwestią było również pozyskanie wspomnianego Fragmentu Edenu, który Kennedy stale nosił przy sobie.

Lee Harvey Oswald, agent templariuszy.

Akcja templariuszy została przeprowadzona bardzo sprawnie. Zgodnie z otrzymanym rozkazem Oswald zastrzelił prezydenta, a siedzący w limuzynie szofer - William Greer - wykorzystał zamieszanie i przywłaszczył Fragment Edenu. Chcąc wzbudzić jeszcze większy chaos, na okolicznym wzgórzu agenci zakonu stworzyli fantom za pomocą kolejnego Jabłka i w ten sposób doprowadzili do sporu, który toczy się zresztą do dziś. Cała operacja została dość dobrze opisana w grach Assassin's Creed II (glyfy) i Assassin's Creed: Revelations (baza danych).

Być może zwolennicy teorii spiskowych powinni przychylić się do wersji Ubisoftu i uznać, że to właśnie templariusze zastrzelili Kennedy'ego. Byłoby z pewnością zabawniej.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles


Windows XP Black Edition 8.2 PL


Potęga osobistego uroku - Brian Tracy, Ron Arden


Utknąłem fabularnie


Ciasto "Bałwan w tropikach"


Anytone AT-D878UV


Watch Dogs 2 Spolszczenie – Watch Dogs 2 po Polsku Dubbing


Zawody ,zawody,


Kaczyński w Zielonej Górze. Uzbrojeni policjanci chronili wejście na salę,...


Śmiertelny wypadek koło Dąbrowy Tarnowskiej. Nie żyje 20-latek


Zespół Vivat - Wszystko jest inaczej (Audio)

Latest Images