Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

System ctOS w grze Watch Dogs działa na Windowsie

0
0
Jesteśmy pewni, że każdy z Was przynajmniej raz doświadczył w swoim życiu tak zwanego BSoD, czyli niebieskiego ekranu śmierci (ang. "blue screen of death"). To krytyczny błąd w Windowsach, pojawiający się w przypadku poważnych usterek w zainstalowanym oprogramowaniu lub sprzęcie. Choć ekrany te zmieniały swój wygląd przez lata, do dziś są równie charakterystycznym symbolem słynnego systemu operacyjnego, co klasyczna tapeta. BsOD możemy zobaczyć też w niektórych grach, m.in. w pierwszej odsłonie serii Watch Dogs.


Ubisoft w swojej hakerskiej produkcji pożyczył sobie niebieski ekran śmierci i to dosłownie, bo znaleziony w internecie screenshot został umieszczony w przygodach Aidena Pearce'a bez najdrobniejszej nawet poprawki. Fakt ten oznacza, że w Watch Dogs trafimy dzięki temu na nazwę "Windows". Ekran błędu jest dość generycznym widokiem i prawie nikt nie zwróci uwagi na padającą tam nazwę produktu... z drugiej jednak strony Ubisoftowi nie podobało się użycie grafiki z Assassin's Creed IV: Black Flag w zwiastunie gry Uncharted 4: Kres złodzieja. Jesteśmy w stanie się założyć, że szefostwo projektu nie poprosiło koncernu Microsoft o pozwolenie na wykorzystanie tego obrazka. Inna sprawa, że i tak pewnie by go nie dostało.


Jeśli samodzielnie chcecie znaleźć niebieski ekran śmierci w grze Watch Dogs, użyjcie gadżetu zagłuszającego w okolicy sprzętów przyłączonych do ctOS - tu również niewiele trzeba by wysypać system operacyjny.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083