Quantcast
Channel: Ciekawostki ze świata gier
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Prolog pierwszego Wiedźmina został odtworzony w Dzikim Gonie

0
0
Jeśli myśleliście, że po premierze Dzikiego Gonu gracze rozstaną się z poprzednimi odsłonami serii Wiedźmin, to byliście w błędzie. Do dziś powstają ciekawe modyfikacje do pierwszej i drugiej gry z Geraltem w roli głównej, a niedawno trylogia doczekała się nawet specjalnej reedycji w steelbookach. Tym razem na tapetę wzięto jednak Wiedźmina 3  i postanowiono zafundować fanom sentymentalną podróż do roku 2007. Grupa moderów zakasała rękawy i przygotowała cały prolog z debiutanckiej gry na silniku obsypanej nagrodami"trójki".


Erxv, bo tak brzmi pseudonim autora na stronie moda w serwisie Nexus Mods, z pomocą kilku zdolnych kolegów postanowił przygotować dla miłośników Dzikiego Gonu nie lada atrakcję. Z okazji nadchodzącego dziesięciolecia serii Wiedźmin (no, z delikatnym poślizgiem, bo rocznica już za nami) przeniósł on cały prolog z pierwszej odsłony serii do hitu sprzed dwóch lat. Choć studio CD Projekt Red nie wypuściło narzędzi moderskich do "trójki", pewne rzeczy wciąż da się wykonać, czego dowodzi ten właśnie projekt. Erxv wykorzystał dwa popularne mody - "W2scene dialogue encoder" oraz "Storyboard UI" - dzięki którym mógł dokładnie odwzorować dialogi z pierwszego Wiedźmina. Mod korzysta oczywiście z oryginalnych kwestii, dzięki czemu zachowano cały klimat pierwowzoru.

W trakcie kompletnej sekwencji prologu zobaczymy wszystko to, co z zapartym tchem śledziliśmy dziesięć lat temu - przybycie Geralta do Kaer Morhen, spotkanie z Triss Merigold, starcie z Salamandrą i oczywiście potyczkę z przerazą, którą bandyci sprowadzili do wiedźmińskiego siedliszcza. To też jedyna okazja na zobaczenie w Dzikim Gonie Leo, Magistra czy Azara Javeda. Jeśli macie ochotę zafundowac sobie podróż w przeszłość w nowym wydaniu, polecamy przetestowanie moda "Witcher 1 Prologue Remastered". Zresztą, jak możesz nazywać się fanem Wiedźmina nie chcąc tego natychmiast sprawdzić?


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1083

Latest Images

Trending Articles


Windows XP Black Edition 8.2 PL


Potęga osobistego uroku - Brian Tracy, Ron Arden


Utknąłem fabularnie


Ciasto "Bałwan w tropikach"


Anytone AT-D878UV


Watch Dogs 2 Spolszczenie – Watch Dogs 2 po Polsku Dubbing


Zawody ,zawody,


Kaczyński w Zielonej Górze. Uzbrojeni policjanci chronili wejście na salę,...


Śmiertelny wypadek koło Dąbrowy Tarnowskiej. Nie żyje 20-latek


Zespół Vivat - Wszystko jest inaczej (Audio)

Latest Images